Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

104 Amirale Tepkiler Sürüyor

0 216

104 emekli amiralin darbe imasında bulunan gece yarısı bildirisine bir tepkide Mardin Eğitime Destek Platformu ve bileşenlerinden geldi.

Mardin Eğitime Destek Platformu ve bileşenleri adına basın açıklamasını okuyan Ensar Vakfı Mardin Şube Başkanı Zeynal Tepe, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz gerek yurt içinde gerek yurt dışında hak ve hakikat namına, ülkemizi korumak ve layıkıyla temsil etmek gayesiyle cansiperane mücadele etmekte ve mücadele etmeye devam etmektedir” ifadelerini kullandı.

Dün, bugün, yarın ve ilelebet irademize sahip çıkacağız diyen Zeynal Tepe, “Türk Silahlı Kuvvetlerimizi asla temsil etmeyen 104 emekli amiralin haddini aşan bu bildiriyi yayınlanması ülke gündemini gereksizce meşgul etmiş ve düşman sevindirmekten başka bir işe yaramamıştır. Emekli amirallerin vazifeleri ülkemizi tehdit eden unsurlara karşı tecrübeleriyle bu ülkeye hizmet etmek lazım gelirken, tam aksine ülkemizin aleyhine ittifak edip bir araya gelerek darbe imaları taşıyan bildiriler yayınlamaktadırlar. Son bir asırdır sürekli darbe ve muhtıralarla yıpratılmaya, yok edilmeye çalışılan fakat inayeti ilahiye ile muhafaza edilen bu ülkede amirallerin böyle bir bildiri yayınlaması asla kabul edilemez” dedi.

Anlaşılan o ki bu bildiriyi yayınlayanlar, 15 Temmuz’da darbecilerin yediği tokatı unutmuş, bu necip milletin ittifak edip, devletinin yanında duracağını düşünemediğini belirten Başkan Tepe;

“Hiçbir şekilde darbeciler bu ülkede istiklalimizi yok edemeyecektir, bunu herkes bilmelidir. Aziz milletimiz bayrağını ve toprağını canından çok sevmektedir. Her zaman devletinin bekası için devletinin yanında olmuştur. Her türlü vesayet girişimine kesin ve net bir şekilde cevap vermiştir. Bundan sonda da böyle olacaktır.

Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bu tarz planlı ve art niyetli hareketlere karşı birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek kararlı bir surette müteyakkız olmak, başta devletimizin bütün organları, Sivil Toplum Kuruluşları ve halkımızla kenetlenmek, hainane hal ve hareketlere asla geçit vermemek mecburiyetindeyiz. Allah birlik ve beraberliğimize zarar verecek hainlere fırsat vermesin, bu millet ve memleketi her türlü ihanet ve şerlerden muhafaza eylesin” temennisinde bulundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku