Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

MAÜ’den Jet Uygulama

0 42

Mardin Artuklu Üniversitesi, bünyesinde bulunan öğrenci ve mesai çalışanlarına büyük avantaj sağlayacak ‘Jet Kart’ uygulaması için Halk Bankası A.Ş Genel Müdürlüğü ile protokol imzaladı.

Mardin Artuklu Üniversitesinin öğrenci ve tüm personellerinin kullanabileceği akıllı kampüs kart projesi kapsamında Halk Bankası A.Ş Genel Müdürlüğü ile imzalanan 5 yıllık protokolde, projenin yazılım ve donanımının Halk Bankası tarafından finanse edileceği belirtildi.

‘Jet Kart’ adını verdikleri akıllı kart sistemi ile Üniversite öğrencilerinin ve personellerininMerkezi Kampüs ve diğer yerleşkelerde almış oldukları; yemek,barınma ve diğer hizmetlerin daha pratik ve şeffaf olmasımaksadıyla üniversitenin geleceğine yönelik yatırımların yapıldığını aktaran MAÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, üniversitenin gelişimine katkı sunacak her türlü projede diğer kurum ve kuruluşlarlaişbirliğine hazır olduklarını ifade ederek, protokolün hayırlılara vesile olmasını diledi.
Sosyal mesafe ve temas olgularının önem arz ettiği bu dönemde imzalanan projenin önemine değinen Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Mehmet Bayar,
Mardin Artuklu Üniversitesi olarak dijital platformda öğrenci ve personellerin daha iyi hizmet almalarını hedeflediklerini belirterek, nakit para alışverişi olmaksınız dijital ortamda hizmet almanın ciddi anlamda şeffaflık sağlayacağını veher türlü israfın da önüne geçileceğini ifade etti.
2021 yılı içinde faaliyete girmesi planlanan ‘Jet Kart’ın aynı zamanda öğrenci ve personel kimliği özelliğine de sahip olacağı belirtildi.

 

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku