Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Midyat’a Sanat Ve Tasarım Fakültesi

0 33

Mardin Artuklu Üniversitesi bünyesinde Midyat’ta kurulacak olan Midyat Sanat ve Tasarım Fakültesi binasının yapımı için protokol imzalandı.

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) ve Artuklu Üniversitesi arasında GAİB Midyat Sanat ve Tasarım Fakültesi binasının yapımı için düzenlenen protokol imzalama törenine Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Mahmut Demirtaş’ta hazır bulundu.
Protokol imza töreninde bir konuşma yapanVali Mahmut Demirtaş, “Milletlerin istiklal ve istikbalini tayin eden yegane yatırım eğitimdir” diyerek, en büyük, en anlamlı, en paha biçilmez yatırımın eğitime yapılan yatırım olduğunu söyledi.

Gerçekleştirilecek yatırımlar ve hayata geçirilecek akademik faaliyetler ile üniversitesinin başarısını artıracağını belirten Vali Demirtaş, “Zira etkisi gelecekte hissedilen, milletlerin istiklal ve istikbalini tayin eden yegane yatırım eğitimdir. O nedenle gerek devlet gerek özel sektör gerekse STK’lar her alanda olduğu gibi eğitim alanında da iş birliğini üst düzeyde tutmalı, eğitimin alt yapısının ve kalitesinin yükseltilmesi noktasında işbirliğine gitmelidir. Bugünkü yaptığımız şey de bunun en güzel örneklerinden biridir. Bugün Güneydoğu Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamuller İhracatçı Birliği ile imzalayacağımız protokolle Midyat’ımız bir eğitim yuvasına daha kavuşacaktır. Bu sayede ülke ve millet olarak en büyük sermayemiz olan insan kaynağımızı en güzel şekilde işleyecek onları geleceğe, ülkemizin koyduğu vizyon hedefin ve istikametinde hazırlayacağız” ifadelerini kullandı.

GAİB hizmet binasında gerçekleşen imza törenine Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Demirtaş’ın yanı sıra Midyat Kaymakamı Tekin Dündar, Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, GAİB Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, Güneydoğu Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Mahsum Altunkaya ile yanı sıra çok sayıda ihracatçı katıldı.

Törende, Güneydoğu Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Mahsum Altunkaya ve Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar’ın yaptıkları birer konuşmayla son buldu.

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku