Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

18 Mahalle’de Sokağa Çıkma Yasağı

39

Bölücü Terör Örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlar kapsamında Mardin’in 18 mahallesinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Mardin Valiliği tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada; “Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinde bulunduğu Bölücü Terör Örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek, bölgede Bölücü Terör Örgütü mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak ve depo alanlarını tahrip etmek ve bahsi geçen mahallelerde aranan şahısları yakalamak amacıyla bölgede sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir” denildi.
Açıklamanın devamında “22 Şubat 2021 Pazartesi günü saat: 06:00 itibariyle bölgedeki operasyonların sona ermesine kadar Mazıdağı İlçesi; Meşeli, Yalınağaç Ürünlü, Yevri, Armağan, Konur, Kocaköy Mahalleleri ve Mezralarında, Derik ilçesi; Çayköy, Bozok, Kelek, Gündik, Harmanlı, Giriktepe Mahalleleri ve Mezralarında, Kızıltepe ilçesi; Akçapınar Gürmeşe, Çimenlik, Örencik, Doğanlı Mahalleleri ve Mezralarında sınırlı olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı uygulandığı, söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri açısından önem arz etmektedir” açıklaması yapıldı.

 

 

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku