Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Vali Mahmut Demirtaş’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

16

Vali Mahmut Demirtaş’ın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 101. Açılış Yıl Dönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı 23 Nisan 1920 tarihi; bağımsızlık ve ulusal egemenlik mücadelesi verdiğimiz Kurtuluş Savaşı’mızın eşi ve benzeri görülmemiş bir zaferle taçlandırıldığı gün olarak tarih sayfalarındaki yerini almıştır.

Millet olarak bugün; Gazi Meclis’imizin açılışının 101.yıl dönümünü hep birlikte bir kez daha büyük bir gururla kutlamakta; sevgi, barış, dostluk ve kardeşlik kavramlarına verdiğimiz önemi bir kez daha dile getirmekteyiz.

Büyük Önder Atatürk’ün ülkemiz ve tüm dünya çocuklarına armağan ettiği “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”, insanların barış ve huzur içinde yaşayacakları bir dünyanın oluşması umudunun, minik yürekler aracılığıyla tüm insanlığa verilen en anlamlı mesajıdır.

Sevgili Çocuklar,

Geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz sizlerin; ülkesini ve milletini seven, vatanı için çalışıp üreten, kendine güvenen, geleceği okuyabilen, teknolojiyi üretip kullanabilen, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek ölçüde donanımlı, girişimci, ufku geniş, milli ve manevi değerlerine bağlı bireyler olarak yetiştirilmesini sağlamak, ortak sorumluluğumuz ve en temel arzumuzdur. Biliyoruz ki, yarınların Türkiye’si sizlerle aydınlık, mutlu gelişmiş ve kalkınmış olacaktır. Ne mutlu sizlere ki, Cumhuriyetin geleceğini gençlere ve siz çocuklara emanet edecek kadar çocuklarına güvenen ve milli egemenliğin ilan edildiği günü sizlere bayram ilan eden bir milletin çocuklarısınız.

Her yıl sokak ve meydanlarda coşkuyla kutladığımız, 23 Nisan’ı maalesef bu yıl da koranavirüs salgını sebebiyle, evlerimizde kutluyoruz. Unutmayalım ki bugünler de geride kalacak ve önümüzde daha nice 23 Nisan’lar olacak. Ama o 23 Nisan’ları coşkuyla, sevinçle ve heyecanla karşılamak için bugün evlerimizde kalmalıyız. Kendimizi izole etmeli, sosyal mesafeyi korumalı, maske ve hijyen tedbirlere sonuna kadar uymalıyız. Kalplerimiz birlik ve beraberlik içerisinde attığı sürece her türlü zorluğun üstesinden gelecek ve en kısa sürede bu süreci de atlatacağız. İnanıyorum ki çocuklarımızın 23 Nisan sevinci, neşesi ve coşkusu yeniden sokaklarımızı süsleyecektir.

Bu vesileyle Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 101. yıl dönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu, TBMM’nin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile Kurtuluş Savaşı’nı sevk ve idare eden Birinci Meclis’teki mebuslarımızı, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyorum. Milletimizin, Mardinli hemşehrilerimin, tüm dünya çocukları ile birlikte yarınlarımızın umudu evlatlarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku