Dijital Medya Platformu

Mardin Artuklu Kaymakamı göreve başladı

0 87

Mardin'in Artuklu Kaymakamı Şakir Öner Öztürk.

KIR'ATIM Haber merkezi

Mardin’in Artuklu Kaymakamı Şakir Öner Öztürk’ün, Trabzon Beşikdüzü Kaymakamlığına tayininin çıkması ile yerine atanan Diyarbakır Vali Yardımcısı Hacı Hasan Gökpınar, görevine başladı. “.
Kaymakamlık girişinde, Artuklu Kaymakamlığı personeli ve görevliler tarafından karşılanan Gökpınar, kurum amirle-riyle yaptığı kısa tanışma sohbetinde kendisinin buraya isteyerek geldiğini, daha önce görev yaptığı yerlerde de yaptığı hizmetler dolayı-sıyla kendisine fahri hem-şerilik beratı verildiğini, mesleki tecrübesiyle Artuklu ilçesine aynı aşk ve şevkle hizmet edeceğini belirtti.
Ayrıca ilçeye kazandırılmış olan kaymakamlık binası, lojman ve diğer çalışma-ları dolayısıyla Kayma-kam Şakir Öner Öztürk’e teşekkür eden Gökpınar, kurum amirlerinden bilgi aldı.

HACI HASAN GÖKPINAR KİMDİR?
Hacı Hasan Gökpınar 1986 Yılında İzmir’de doğdu. Evli olan Gökpınar, Ortaöğretim: İlk ve ortaöğrenimini Fethiye’ de tamamladı. 2004 yılında Fethiye Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesinden mezun oldu.
Üniversite: Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde yüksek öğrenime başladı ve 2008 yılında iyi derece ile mezun oldu.
2008 yılında İçişleri Bakanlığınca yapılan Kaymakam Adaylığı sınavını birincilikle kazanıp 2009 Eylül ayında Muğla Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başlangıç yaptı.
Teftiş stajını Burdur’ da, Kaymakam Refikliği stajını ise Mani sa’ nın Sarıgöl ilçesinde tamamladı. Aydın’ ın Bozdoğan ilçesinde Kaymakam Vekilliği görevinde bulundu.
2012-2014 yılları arasında Afyonkarahisar’ın Evciler ilçesinde ilk asil Kaymakamlık görevini yürüttü. İngiltere’ nin Portsmouth Üniversite-sinde “The Evaluation Of The Role And Effectiveress Of Using Performance Menage-ment In Municipalities In Turkey” adlı teziyle kamu yönetimi masterını tamamladı.
2010 – 2011 yılı için Portsmouth Üniversi-tesi Yönetim Kurulu ta-rafından “Best Overseas Student” seçildi.
Doktora eğitimine Süleyman Demirel Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi bölümünde devam etmektedir. *Asaleten ilk görev yeri olan Evciler’de ilçeye yapmış olduğu hizmetler ve kazandırdığı kamu yatırımları nedeniyle Belediye Meclisi tarafından”Fahri Hemşehrilik” beratı verildi.

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku