Dijital Medya Platformu

Vekil Başkan Mustafa Yaman, “Su sorununu kökten çözeceğiz’

0 170

Mardine hayat veren Beyazsu isale hattının kökten değişimi.

KIR'ATIM Haber merkezi

Vekil Başkan Mustafa Yaman
“Su sorununu kökten çözeceğiz’

              Mardin Büyükşehir Belediye Başkan vekilliğine ikinci kez kayyum atanan vali Mustafa Yaman’a hayırlı olsun ziyaretleri, yoğun bir şekilde devam ediyor.

              Ensar Vakfı Mardin Şube Başkanlığı tarafından Mardin Büyükşehir Belediye Başkan vekilliğine ikinci defa kayyum olarak atanan vali Mustafa Yaman’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunuldu.

              Ensar Vakfı Mardin Şube Başkanı Zeynel Tepe ve Yönetim Kurulu Üyelerini kabul eden Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mustafa Yaman ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getirdi.

              Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette konuşan Ensar Vakfı Mardin Şube Başkanı Zeynel Tepe, ikinci kez kayyum belediye başkan vekilliğine atanan vali Mustafa Yaman’a hayırlı olsun dileklerini ileterek, Başkan vekili Mustafa Yaman’ın yeni dönemde Mardin ve Mardin halkı için güzel projelere imza atacaklarına inandığını söyledi.

                Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mustafa Yaman ise İçişleri Bakanlığı tarafından ikinci kez bu görev bize tevdi edilirken, gerçek manada amaçlarının bu olduğunu belirterek, bunu kanıtlamak için göreve gelir gelmez ilk asfaltlama çalışmalarına başladıklarını kaydetti.

              Mardin’de ki su sorununu kökten halledeceklerini ifade eden Yaman, “Özellikle son dört ayda Mardin halkı su konusunda büyük sıkıntılar çekti. Bunu her yerde ve her platformda sesli olarak duyduk. Bu durum bizleri gerçekten çok üzüyordu. Göreve geldikten sonra önemli icraatlarımızdan birisi olacak olan su sorununu MARSU Genel Müdürümüzle bir araya gelerek masaya yatırdık. Önümüzde ki süreçte en büyük çalışmamız bu  olacaktır. Çünkü, Mardine hayat veren Beyazsu isale hattını kökten değiştirerek, her defasında borularda yaşanan patlamaların önüne geçmek amacında olduklarını söyledi.”

              Mardin’de yeşil alanlara büyük önem vereceklerini anlatan Yaman, “Bir önceki kayyum dönemimizde parklarda, yol kenarların-da ve orta refuşlarda binlerce ağaç dikerek Mardin’i önemli ölçüde yeşillendirdik. Eski Mardin ile yeni Mardin arasında bulunan yolda yaptığımız dikey bahçe ile oraya renk kattık. Bu dönemde de yapacağımız ağaçlandırma çalışmalarıyla Mardin’i yeşillendirmeye devam edeceğiz. Biz şuna inanıyoruz su hayat, yol medeniyet, yeşillik ise oksijendir.

              Bunları yaparken kadim Mardinimize güzel bir hayat, bol oksijen ve var olan kadim medeniyetin devamını sağlamaktır” dedi. Güzel dilek ve temennilerin ardından ziyaret son buldu.

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku