Dijital Medya Platformu

Yaşından fazla kişiye umut oldu

0 87

iki yaşındaki çocuğun organları 4 hastaya nakledilecek.

KIR'ATIM Haber merkezi

                 Mardin’de oyun oynarken su dolu havuza düşen ve kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen iki yaşındaki çocuğun organları 4 hastaya nakledilecek.

                 Mardin merkez Artuklu ilçesinde su dolu havuza düşen ve kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen iki yaşındaki R.K’nin organları ailesi tarafından bağışlandı.

Küçük çocuğun organları 4 hastaya umut oldu.

                 İlçede evlerinin yakınlarında oyun oynarken dengesini kaybetmesi sonucu su dolu havuza düşen R.K, durumu fark eden mahalle sakinlerince sudan çıkarılarak özel bir hastaneye götürüldü.

                 Dört gün yoğun bakım ünitesinde tedavisi devam eden R.K’nin beyin ölümü gerçekleşti. Hastane yetkilileriyle görüşen aile üyeleri, çocuğun organlarını bağışladı.

                 Organlar Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nden gelen organ nakil uzmanları tarafından operasyonla alındı. R.K’nin alınan karaciğer ve böbrekleri İstanbul ve Diyarbakır’ daki 4 çocuğa nakledil-mek üzere ambulans uçakla götürüldü.

                 Öte yandan çocuğun cenazesi, defnedilmek üzere ailesine teslim edildi.

Halil Yorğun

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku