Dijital Medya Platformu

Mardin’de kan bağışı devam ediyor

0 141

Her bir kan ünitesi üç can kurtarır.

KIR'ATIM Haber merkezi

Türk Kızılayı kan bağış merkezi tarafından Mardin’de kurulan stantlarda duyarlı vatandaşların kan bağışları devam ediyor.

                 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkında yürütülen kan bağışı kampanyası dahilinde Mardin halkı kan bağışı kampanyasına katılarak, insanlık görevlerini layıkıyla yerine getiriyor.

                 Mardin’de günlük ortalama olarak 50-60 ünite arasında kan topladıklarını kaydeden stant sorumlusu Mehmet Aka, kanın yapay olarak üretilmediğini ve kaynağı sadece insan olan hayati bir sıvı olduğunu söyledi.

                 Her bir kan ünitesi üç can kurtarır sloganıyla yola çıktıklarını belirten Aka, “Normalde Mardin’de ortalama olarak 50-60 ünite arasında kan topluyoruz. Belirli günlerde Diyarbakır bölgesine bağlı Mardin dahil tüm il ve ilçelerde kurulan stantlarda ise bu sayı 180 ile 200 arasında değişmektedir. Bu bölgede kan ihtiyacına cevap verilmediği takdirde büyükşehirlerde bulunan Türk Kızılayı kan bağışı merkezlerinden ihtiyaç duyulan kan tedarik edilmektedir. Bilindiği üzere bölgedeki hastanelerin her geçen gün kan ihtiyacı daha da artmaktadır. Bu yönden kendini sağlıklı ve iyi hisseden 18-65 yaş arası tüm vatandaşlarımızı kan bağışına davet ediyoruz” dedi.

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku