Dijital Medya Platformu

Mardin’de 2. Ralli Heyecanı Başladı

0 146

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 2001 yılında UNESCO’ya dünya kültür mirasına aday kent gösterilen Mardin, büyük bir etkinliğe daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Geçen yıl birincisi yapılan otomobil rallisi ile adından söz ettiren Mardin,, bu yıl da 2’ncisi yapılacak Mezopotamya Rallisi içinde start verdi. Mardin Valisi Mustafa Yaman, tarihi kentin ev sahipliğinde yapılacak büyük organizasyon için gerekli altyapı çalışmalarına hız verdiklerini söyledi.


Geçen yıl Mardinli işadamı Mümtaz Tahincioğlu’nun da aralarında yer aldığı organizatörler arasına bu yıl yeni sponsorların desteğinin beklendiğini ifade eden Yaman, “Bu kez de geniş katılımlı sponsorluk bekliyoruz. Mardinli işadamlarımızın nakdi ve ayni yardımları ile yapacağımız 2’nci Mezopotamya Rallisi için hazırlıklara başladı. Artuklu Kervansaray butik otel sahibi ve yöre iş adamı Sabahattin Evrensel’in de katkı sağlayacağı Ralli için en az 30, en çok 40 otomobilin katılmasını hedefliyoruz. Ayrıca Mardin Milletvekilimiz Cüneyt Yüksel’in de sponsor arayışları var. Konuya duyarlılık gösterecek işadamlarımızın katkıları ile yapacağımız bu geniş organizasyonla Mardin’in gerek ulusal ve gerekse uluslar arası tanıtımına da büyük ölçü de katkı sağlayacaktır” dedi.


Artuklu Kervansaray butik otel sahibi Sabahattin Evrensel de, Mardin’in tanıtımına büyük katkıları olan birinci otomobil rallisinin inanç ve kültür turizmine büyük katkı sağladığına işaret ederek, daha geniş katılımlı yeni organizasyonla Mardin’in tanıtımına daha büyük çaplı katkı sağlayabileceklerini söyledi.


Mardin Milletvekili Cüneyt Yüksel de, Mardin’in ulusal ve uluslar arası tanıtımında büyük katkısı olacak otomobil rallisi için, gerekli sponsorluk aralışı içindeyiz. Mardin’de gerçekleşecek geniş katılımlı bu organizasyonla tarihi kentimizin tanıtım ufkunu biraz daha geniş alanlara ulaştırmanın ve semeresini alacak olmanın büyük mutluluğunu yaşıyorum.” diye konuştu.


Mardin’de Kasım ayında gerçekleşecek 2’nci Mezopotamya Rallisi için yaklaşık 100 bin Yeni Türk Lirası harcama yapılmasının beklendiği kaydedildi.

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku