Dijital Medya Platformu

Nöbet büyüyor: 11 anne evladını bekliyor

0 104

              Çocukları HDP aracılığıyla terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılan ailelerin, HDP Diyarbakır İl Başkanlığı binası önündeki mücadeleleri büyüyerek devam ediyor.

             Terör örgütü PKK’nın HDP yardımıyla dağa kaçırdığı oğlunu, HDP il binası önünde gerçekleştirdiği 4 günlük eylem sonucu teröristlerden geri alan Hacire Akar ile başlayan tepkiler, günden güne büyüyor.

             Çocuklarının geri gelmesi için mücadele eden ailelere yenisi eklendi. Anne Aysel Koyun, oğlu Neşat Koyun’un 4 yıl 7 ay 21 gün önce kaçırıldığını söyleyerek, HDP Diyarbakır İl Başkanlığı binasının önünde eyleme katıldı.

             Anne Aysel Koyun

 

      Ailelerine yiyecek getiriyorlar

      Öte yandan HDP binasının önünde eylem yapan aileler her geçen artarken, onlara destek de büyüyerek devam ediyor. Bölgede yaşayan halk olmak üzere çok sayıda kişi, ailelere yiyecek ve içecek getiriyor.Eylem yapan ailelere yiyecek ve içecek getirerek destek sağlanıyor.Diyarbakırlı bir annenin isyanı: HDP Kandildir. Çocuklarımız HDP’nin elinde.Çocukları dağa kaçırılan aileler eylemlerini sürdürüyor.

            
              Dağa kaçırılan 17 yaşındaki Yusuf Begdaş’ın babası Celil Begdaş.n

             “Benim oğlum dağda, seninki Fransa’da”

             Diyarbakır’da HDP binası önünde başlatılan eyleme, dağa kaçırılan 17 yaşındaki Yusuf Begdaş’ın babası Celil Begdaş da katıldı. Acılı baba HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın çocuklarına ait olduğunu iddia ettiği fotoğrafları il binasına asarak “Benim oğlum dağda onun oğlu Fransa’da” diye tepki gösterdi.

             Meryem Savur oğlu Fırat için geldi.

             Evlat nöbeti büyüyor: Eyleme yeni aileler katılıyor

             HDP Diyarbakır İl Başkanlığı binasının önü aileler ve destekçileriyle doldu taştı. Evlat nöbetine katılan Meryem Savur oğlu Fırat için, Sebiha Balta da oğlu Arafat için eyleme başladı.

             Acılı anneden ünlülere çağrı:

 
             HDP Diyarbakır İl Binası önünde, terör örgütü tarafından kaçırılan çocukları için eylem yapan annelerden sanat camiasına çağrı yapıldı. Anne Ayşegül Biçer, ‘Sanatçıların desteği olursa, çocuklarımızı ölümden kurtarabiliriz. Lütfen bize ses olsunlar. Özellikle Cem Yılmaz, Yılmaz Erdoğan, Tarkan, Sezen Aksu gibi sanatçılarımıza sesleniyorum. Sesimizi duyun, bize destek olun, yardım edin, çocuklarımız ölmesin, onları kurtaralım’ dedi.

             erneklerin maskesi düştü

             Gezi olaylarından bu yana her türlü protesto eyleminde meydanlara inen kadın derneklerinin bazıları, HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde eylem başlatan anneleri görmezden geldi. PKK’ya en net karşı duruşu sergileyen anneleri sahipsiz bırakan bazı dernekler, “Alanımız olmadığı için görüş veremiyoruz” demekle yetindi.

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku