Dijital Medya Platformu

Facebook 10 milyar dolar ödül dağıtacak

0 497

              Facebook yazılım devi Microsoft ile işbirliği yaparak Deepfake videolarının saptanmasını amaçlayan bir yarışma gerçekleştirecek. Gerçek oyuncularla çekilen videoları saptayan kişiyi 10 milyon dolarlık bir ödül bekliyor.

            Facebook, Microsoft ve akademisyenlerden oluşan bir grup internette yer alan deepfake unsurlarının daha iyi tesipt edilmesi için 10 milyon dolar ödüllü bir proje organize ediyor.

            Sosyal medya devi, algılama araştırmasını teşvik etmeyi amaçlayan “Deepfake Detection Challenge” a (Deepfake bulma yarışı) 10 milyon dolar ödül koydu. Facebook algılama araçlarını test etmek için bir veri seti oluşturacak araştırmacılar görevlendirdi. Projede gerçek oyuncuların yer alacağı deepfake videolarının gerçek olup olmadığı bulunacak.

          Yapay zeka temelli “Deepfake” teknolojisinin, yüksek gerçekliğe sahip sahte videolar üretilmesini sağlamasıyla risk ve tehlikeleri de beraberinde getirdiğine işaret ediliyor

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku