Dijital Medya Platformu

Mardin Çözüm Akademi Okulları yeni eğitim öğretim yılına hazır

0 932

            9 Eylül Pazartesi günü açılacak olan 2019-2020 eğitim öğretim yılı nedeniyle Mardin Çözüm Akademi Okulları güçlü ve tecrübeli kadrosuyla yeni eğitim öğretim yılına başlayacak olmanın heyecanını yaşıyor.

            2017 yılında eğitime kapılarını aralayan Mardin Çözüm Akademi Okulları kurulduğu günden bu yana Mardin eğitiminde yeni çığırlar açmış, her geçen gün büyük mesafeler katederek, akademik karyerine durmadan bir yenisini ekliyor.

            Mardin Çözüm Akademi Okulları Kurucusu İbrahim Andinç, Pazartesi günü başlayacak olan 2019-2020 eğitim öğretim yılı münasebetiyle yaptığı açıklamada; yeni eğitim öğretim yılında idarecilere, öğretmenlere ve öğrencilere başarılar dilerken, ailelerinde mutlaka çocuklarıyla bu eğitimin bir parçası olmalarını istedi.

            Eğitime yapılan yatırımın hayata yapılan bir yatırım olduğunu ifade eden İbrahim Andinç, Andinç, “Okullar bir felsefe anlayışını temsil eden kurumlardır. ‘Disiplin ve sevginin güçlü senteziyle anlamlı öğrenmeler bizi beklemekte’ cümlesinden ilham alarak hareket eden Çözüm Akademi ailesi, her geçen yıl biraz daha büyümeye, Mardin’in eğitimine biraz daha katkı sunmaya devam etmektedir. Çözüm Akademi Okulları eğitim sistemine ve öğretim anlayışına yeni bir soluk, farklı bir bakış ve telif bir dokunuş getirmeyi amaçlamaktadır. Böyle bir anlayışın hayata geçirilmesi elbette bir ekip ruhu ve profesyonel bir takım anlayışıyla mümkündür” vurgusunu yaptı.

            Çözüm Akademi Okulları misyonundan da bahseden Andinç, “Mardin Çözüm Akademi Okulları öğrencilerine Çağdaş Türkiye’nin geleceğinde etkin rol oynayan, sürekli öğrenen, düşünen, üreten, eleştirel düşünebilen, problem çözme becerisi gelişmiş, kendini etkin şekilde ifade edebilen, birden fazla dili etkin bir şekilde konuşabilen, analitik düşünme becerileri gelişmiş, toplumsal ve evrensel konulara duyarlı, kendisiyle barışık, mutlu, öğrenme ve gelişimi öz güven ve cesaretle bütünleştirmiş, teknoloji okuryazarı, güçlü bir karakter ve zihniyete sahip  bireyler yetiştirmek için nitelikli bir eğitim hizmeti sunmaktır” ifadelerini kullandı.

       

         Mardin’imizin geleceği olan tüm gençleri Çözüm Akademi okullarının imkanlarından faydalanmaya bekliyoruz diyen Andinç, “Mardin Çözüm Akademi Okullarında Sanat, Spor, Kürtürel ve Sosyal faaliyetler dışında kapalı spor salonu, laboratuvar, kütüphane, yemekhane, akıllı tahta, basketbol ve voleybol sahaları, sanat atölyesi, müzik odası, bilgisayar laboratuvarı ve kantinin yanı sıra ayrıca okulun güvenlik kameralarıyla 24 saat esasına göre izlendiğini söyledi.”

Özel Mardin Çözüm Akademi Okulları İletişim:

Adres:Savur Kapı Mah.Midyat Yolu Üzeri.Otogar Yanı.No:218 Artuklu/MARDİN
Tel:0 (505) 084 18 80
Tel:0 (482) 502 29 09

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku