Dijital Medya Platformu

‘Hayaller Gerçek Olsun’ Projesi Gerçek Oldu

0 238

Mardin Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Kız Öğrenci Yurdunda kalan üniversite öğrencileri kırsal mahallerde eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere atkı, bere ve eldiven örmeye devam ediyor.

Mardin Kız yurdu öğrencileri ‘Hayaller Gerçek Olsun’ projesi kapsamında kırsal mahallerde eğitim gören ilkokul ve anasınıfı öğrencilerine yönelik kendi elleriyle ördükleri el emeği göz nuru hediyeleri minik öğrencilere dağıtarak, onları mutlu etmeye devam ediyor.

Isıtan eller projesi adı altında derslerinden arta kalan zamanlarını değerlendirmek ve küçük öğrenci kardeşlerine katkıda bulunmak amacıyla yurt binasında bulunan atölyede eğitim sorumlusu Şeyma Levent Değer nezaretinde ördükleri bere, atkı, eldiven, kitap ve oyun setlerinden oluşan hediyeleri kırsal mahallerde eğitim gören yaklaşık 100 öğrenciye dağıtarak, onlarla geleneksel oyunlar oynadılar.

Proje kapsamında bu gibi çalışmalara hız kesmeden devam edeceklerini ifade eden KYK Kız Yurdu müdiresi Hatice Sis, “Hayaller Gerçek Olsa projesi kapsamında öğrencilerimizle hayalleri gerçekleştirmeye devam ettiklerini belirterek, “Bu güne kadar kırsal mahallelerde bulunan ihtiyaç sahibi yaklaşık yüz öğrenciyi giydirdik. Bir hayata dokunmak için öyle büyük şeyler yapmanıza gerek yok. Bazen el emeği ile yapılmış bir eldiven bir bere ya da bir kitap minicik kalpleri ısıtmaya yetiyor. Çünkü hayalleri küçük bir balona bile sığabiliyor bu minicik yavrularımızın.”

Sıcacık bir gülümse tatlı bir şeker kadar iz bıraktığını kaydeden Sis, “Öğrencilerimiz okuldan yurtlarına geldiği zaman yurtta bulunan atölyelerimizde ihtiyaç sahibi çocuklara atkı, bere ve eldiven gibi malzemeleri bizzat kendileri örüyor. El emeği göz nuru olan bu malzemeleri minik kardeşlerinin sevinçlerine ortak olmak, onların hatırlanması ve sevilmesi adına büyük gayret sarf ediyorlar. Kardeşlerine bu malzemeleri ulaştırmanın heyecanını yaşıyorlar. Isıtan eller projesi kapsamında gönüllere dokunmak adına böyle bir çaba içerisindeler. Proje dâhilinde bu ve buna benzer çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor” dedi.

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku