Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

BİK Genel Müdürü Duran’dan Vali Demirtaş’a Ziyaret

0 13

Basın İlan Kurumu (BİK) ve Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) işbirliğiyle bölge basınının temsilcilerine yönelik olarak düzenlenen “Basın İşletmelerinde Bilgi Güvenliği ve Siber Güvenlik Bilinçlendirme Eğitimi” Projesi kapsamında Mardin’e gelen Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Rıdvan Duran, Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret etti.

Basın İlan Kurumu Diyarbakır Bölge Müdürü Osman Başeğmez
ve Mardin Temsilcisi Adnan Günbegi’nin de hazır bulunduğu ziyarette kurumlar arası ilişkilerin güçlendiril-mesi ve bölge basınının durumu ele alındı.Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, “Temelde il ve ilçeler olmak üzere, bölgesel konuları ele alan yerel basın, yerel gazeteler bir ölçüde okul gibidir; pek çok muhabirin, yazarın yetişmesine aracı olurlar. Yazma alışkanlığını birçok kişi, yerelde kazanmaktadır. Yerel basın halkın gözü ve kulağıdır. O şehrin yansıyan aynasıdır. Yerel basın, yerel ölçekte de önemli bir işlevin sahibidir” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku