Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Ak Parti İl Başkanı Faruk Kılıç’tan Dünya Kadınlar Günü Mesajı

0 20

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

İl Başkanı Kılıç mesajında, “Şanlı tarihimiz boyunca girilen her mücadelede hiçbir fedakârlıktan kaçınmayarak büyük kahramanlıklara imza atmış ve hayatın diğer tüm alanlarında varlılarını sürekli hissettiren tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyorum”.

“Ailenin temel taşını kadınlar oluşturur. Her tarafı kucaklayan gönülleri ve taşıdıkları annelik duyguları her şeyin üstündedir. Kadınlarımızın temel inancında bulunan merhamet ve şefkat duyguları evladına sahip çıkmasına vesile olduğu gibi vatanını da sahiplenmesine en büyük nedendir. Bunu en son 15 Temmuz kanlı darbe girişiminde ve vatanımızı müdafaada bulunduğumuz diğer dönemlerin tamamında gördük. Onların can siperane duruşları sayesinde ülkemizin bir karış toprağına asla erişemediler.

Onların salih imanları sayesinde yetişen evlatlarımız vatan için şehitlik mertebesine erişirken onlar hep vatan sağ olsun dediler. Kadınlarımıza büyük bir vefa borcumuz bulunmaktadır. Bunu her alanda kendilerine vereceğimiz değerlerle ancak ödeyebiliriz. Kadınlara ne derece değer verebileceğimizi aslında dinimiz bizlere en güzel şekilde izah etmiştir. Her şeyden önce annelik vasfını taşıyan kadınlarımıza of bile denmeyi yasaklayan güzel dinimizin gereğini yerine getirdiğimiz zaman asıl değeri vermiş oluruz”.

AK Parti’nin kadınlara sunmuş olduğu pozitif ayrımcılık sayesinde kadınlar hayatın her aşamasında yer aldığını belirten Kılıç, “Artık kadınların sesi daha gür çıkmakta ve en temel hakları ellerinde bulundurmaktadırlar. AK Parti kadınlara siyasette de öncülük ederek mecliste daha çok temsiliyet hakkı vermiştir. Sosyal, kültürel ve miras konularında da en temel haklar kadınlara sunulmuştur”.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku