Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

AK PARTİ MARDİN İL BAŞKANI KILIÇ’TAN DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

0 6

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

İl Başkanı Faruk Kılıç mesajında, “

”Toplumların doğru ve tarafsız bir şekilde bilinçlenmesi ve gündeme ilişkin konular hakkında bilgilendirilmesinde önemli bir role sahip olan tüm basın mensuplarımızın günlerini kutluyorum. Gazetecilik sürekli değişen dünya gündemini şeffaf habercilik anlayışıyla, oluşan fikirleri sağlam ve güçlü delillerle ortaya koyan fedakârlıklarla dolu mesleklerin başında yer almaktadır. Kamuoyunu aydınlatmak için günün her saatinde haber peşinde koşan gazetecilerimiz zor şartlarda ve sorumluluk duygusu içinde toplumumuzu bir taraftan gelişen olaylar karşısında aydınlatırken bir taraftan da halkımızın talep ve beklentilerini kaleme alarak önemli bir görevi yerine getirmektedirler. Bu anlamda her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum”.

İl Başkanı Kılıç mesajının devamında, “Türkiye son 19 yılda iletişim teknolojileri konusunda çok mesafe kat etti. Hızlı gelişmelere karşı adapte olan, görsel basın, internet ve sosyal medya konusunda gelişmiş ülkeler arasına giren bir konumu yakaladı. Bu süreçte yalan haber ve dezenformasyona karşı gerçeklik mücadelesi içinde olunması gerekiyor. Burada da en büyük görev değerli basınımıza düşmektedir. Çünkü algıya sebep olabilecek en ufak haberler bile halkımız tarafından olumsuz bir şekilde karşılanmaktadır. İnanıyorum ki asıl amacı doğru haberi olduğu gibi verenler ile yalan yanlış vurgularla haberi çarpıtıp topluma duyuranlar arasında ki büyük farklılıkları herkes fark edecektir”.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku