Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

AK Parti Mardin İl Kadın Kolları Yeniden Sancar’a Emanet

0 110

Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Sancar Güven Tazeledi
AK Parti Mardin İl Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi, Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam’ın katılımıyla gerçekleşti.

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen kongreye Ak Parti Mardin Millet Vekilleri Şeyhmus Dinçel, Cengiz Demirkaya, Ak Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, Ak Parti Kadın Kolları İl Başkanı Esengül Aydın Sancar, Ak Parti İlçe Başkanları, Ak Parti İlçe Belediye Başkanları, Ak Parti İlçe Kadın Kolları Başkanları, partililer ve çok sayıda davetli katıldı.

Pandemi nedeniyle sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına riayet edilen kongreye saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sinevizyon ortamında mesajı dinlendi.

Kongrenin açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye geçen Ak Parti Kadın Kolları İl Başkanı Esengül Aydın Sancar, Kudüs’ün ve Mardin’in benzerliğine dikkat çekerek, 19 yıl önce liderimiz, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde çıkmış olduğumuz bu kutlu yürüyüşün hedeflerinden ilk menzili olan 2023 yolunda heyecanımızı diri tutup inşallah bir vesile olmasını umduğumuz 6.olağan kadın kolları kongremizi gerçekleştirdiğimiz bu günde sizleri yanımızda görmekten son derece mutlu olduğunu söyledi.

Tek listeyle girilen kongrede konuşan Başkan Esengül Aydın Sancar, “Ak yolculuğun startının verildiği gün, ülkemizin, milletimizin kararmış bahtını ağartmaya ahdetmiş, iktidara gelişinin üzerinden 18 yıl geçtiği partimizin bir nevi milletinin nezdinde rüştünü ispatlamış bulunmakta da diyebiliriz artık. Ve bu hareketin adeta mihenk taşı sayılabilecek biz kadınlar. ilmek ilmek ördüğümüz, ellerimizle büyütüp, sevdamızla mayaladığımız bu davanın serpilip boy verdiğini görmek bizlere tarifi mümkün olmayan duygular yaşatıyor.

Anadolu topraklarında annelerin sevdasının mayası her daim tutmuştur. Kadınların omuzlarında yükselen bu hareket kadınlara verdiği değerle ve hiç bir dönemde verilmeyen hakları vermesiyle anılacaktır inşallah” dedi.

Ak Partinin heybesinde devrimleri kıskandıracak devrimlerin var olduğuna dikkat çeken Esengül Aydın Sancar, “Başörtümüzün onurunun cellatlarının ellerinden bize zulmetme imkanını almış olması bile bizler için liderimizin ardından gitmek için yeter de artar bile. Ancak partimizin kuruluşunun ilk yıllarında biz örtülü kadınlar; yani yoldan çekilenler, yol verenler olarak hafızamızda nice yürek burkucu anılar barındırdığımızdan bir kez daha yad etmek istedim.

Kadınlara ayrı bir parantez açmamızı, en azından böyle bir günde, kadın kolları kongresinde yadırgamamanızı istirham ediyorum. Bu davanın çilesini çekenler, mutfağında pişenler olarak bugün hem söyleyecek sözümüz olduğunu, sorumluluğumuzun büyüklüğünü ve ağırlığını hissetmekteyiz” şeklinde konuştu.

Omuzlarımızda taşıması zor yükler, gözümüzden sakınmamız gereken değerlerimizin olduğunu söyleyen Aydın Sancar, ecdattan devralınan miras, vatan, bayrak, şehitlerin bize emaneti olan yetimler ve öksüz kalan evlatlar gibi değerlerimize hangi birine sırtımızı dönebilir, kayıtsız kalabiliriz ki ahde vefa denen şey tam da bu değil mi. Biz kadınlara bu anlamda çok işler düşmektedir. Partimiz kadınların ektiği tohumların yeşermesiyle kök salıp yeşeren bir harekettir.

Kısa sürede yalnız filizlendiği topraklar değil, çok daha geniş bir coğrafyaya etki etmiş ve özellikle ümmet coğrafyasında özlemi çekilen umut rüzgarlarını estirmiştir. Deyim yerindeyse kurak iklimlerin yaşandığı çöllerde müspet anlamda iklim değişikliğine yol açacak bir öncü aktör haline gelmiştir” ifadelerini kullandı.

Konuşmasında Diyarbakır ve Şırnak annelerine selam yollayan Sancar, “Ak partide üretilip hayata geçirilen politikalara baktığımızda bazen her yerinde bazen de hiç değilse bir yerinde kadının hayatına dokunan hatta kilit noktası olarak kabul edilen bir anlayışa sahip olduğumuz açıkça anlaşılır. Kadın bir manada var etmenin simgesidir ve insanlığın devamının baş mimarıdır. Yeri gelir yıllarca engelli çocuğunu kilometrelerce sırtında okula taşıdığına şahit oluruz, yeri gelir o mübarek sırtta cephanelik taşır kurtuluş savaşında ve bir milletin tarihinde adını altın harflerle yazdırır.

Yeri gelir peygamber ordusuna eşini, kardeşini ailesindeki bütün erkekleri şehit verir yine de canım sana feda olsun ya Resulullah der. Yeri gelir ,evet dile kolay tam 519 gündür gündemimizde olduğu gibi ,canını ortaya koyup şehir merkezlerinden evladına nöbetler armağan eder meydan okurcasına dağlara. Hain terör örgütünün kanlı ellerinden çekip alır evladını ana yüreğinin şefkat dolu ve vakur feryadıyla. Buradan Diyarbakır annelerine ,Şırnak annelerine selam olsun.

“Gençlerimizin inancı zaafa uğratıldı diyen Sancar, “Önce Boğaziçi üniversitesinde, nefretle kınadığımız son günlerde yaşanan olaylarda olduğu gibi. Kıblesini şaşırtmaya yeltendiler ,değerlerinden arındırılan gençler eliyle yıkım projesini hayata geçirdiler. Hümanistlik naraları atanlar, güzel olan her şeye kategorik olarak karşı çıkıp, her türlü insanlık dışı zararlı fikir ve eylemin yanında olmaya başladılar.

Kavramları da yerinden ettiler, teröriste “gerilla”, elebaşlarına “serok” ve bir karıncayı incitmekten imtina eden seçilmiş Cumhurbaşkanına da “diktatör” demeye başladılar. Evet ne yazık ki her şey biz yaşarken oldu. Ancak biz birlik ve beraberlik içinde dosdoğru istikamet üzere olduğumuz müddetçe, sabrımızın, emeğimizin karşılığında zafere ulaşmayı da Rabbimiz bize nasip edecek ve inşallah yeni başarılara da imza atmaya devam edeceğiz” temennisinde bulundu.

Gerçekleşen AK Parti Mardin İl Kadın Kolları 6. Olağan Kongresinin ardından Ak Parti Mardin Kadın Kolları İl Başkanlığına yeniden Esengül Aydın Sancar seçildi.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku