Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

AK Parti’den Gazetemize Ziyaret

0 77

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç ve beraberindeki heyet 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü münasebetiyle gazetemizi ziyaret etti.

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç ve beraberindeki heyeti kapıda karşılayan Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Veysi Erkar, ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getirerek, her zaman ve her hâlükârda sahada koşturan, vatandaş ile bürokrasi arasında köprü vazifesini gören gazetecilerin sadece 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününde değil, her zaman hatırlanması gerektiğini söyledi.

Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette konuşan AK Parti Mardin İl Başkanı Kılıç ise Mardin basınında önemli bir yeri olan Kıratım Gazetesinin, yarım asırlık geçmişinden aldığı güçle ilkeli, tarafsız ve doğru haberleriyle Mardin’de takdirle karşılandığını belirtti.
Konuşmasının devamında AK Parti Mardin İl Teşkilatının çalışmaları hakkında bilgiler veren Kılıç, “Pandemiye rağmen şahsım ve teşkilatım olarak her zaman sahadayız ve vatandaşlarımızın sorunlarını yerinde tespit ederek, çözüm odaklı dinliyoruz.

Pazartesi günlerini il binasında ‘Halk Günü’ olarak vatandaşlarımızla bir araya geliyoruz. Çarşamba günleri ise İlçelerimize ziyaretler gerçekleştirerek sadece ilçe teşkilatlarıyla değil, burada bulunan esnafları, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, muhtarları ve kanaat önderleriyle bir araya gelerek, o ilçede bulunan sorunlarla yakinen ilgileniyoruz” dedi.

Sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına dikkat ederek, tüm ilçelerin kongrelerini gerçekleştirdiklerini ifade eden Kılıç, “Pandemi nedeniyle ülke genelinde ertelenen partimizin kongre süreci başlayacak. Mardin’de de ertelenen kongre çalışmalarımıza 13 Ocak’tan itibaren başlayacağız. Bir aksilik olmazsa 18 Ocak’ta online üzerinden Cumhurbaşkanımızın katılımıyla kongremizi gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. O gün Cumhurbaşkanımızın Mardin’e önemli müjdeleri olacak” ifadelerini kullandı.

Başkan Kılıç, “Pandemiyle birlikte evde kaldık kanısına kapıldık. Zaman ilerledikçe bunun böyle olmadığını anlayarak, üye çalışmalarımıza başladık. Yaptığımız üye çalışmaları sonucunda önce evden çıkamayan 65 yaş üstü vatandaşlarımıza ulaştık. Bu yaş grubunda 30 bin kardeşimizi partimize üye yaptık. Diğer çalışmalarımızla birlikte üye sayımızı 70 bine çıkardık. Bu sayıyla Türkiye ikincisi olduk. Daha yeşil bir Mardin için Orman Fidanlık Müdürlüğüyle yaptığımız çalışmalarda dört ay içerisinde Mardin’in münhal yerlerinde ve kampüs alanında 30 bin fidan diktik. Mardin halkıyla birlikte bu sayıyı daha da artırmayı hedefliyoruz” vurgusunu yaptı.

Mardin’in sorunlarını çözmek için sayın valimizle sürekli istişare halinde olduklarını kaydeden Kılıç, “TIP Fakültesi talebimizi Sayın Valimizle, Milletvekillerimizle, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcilerimizle, Kanaat önderlerimizle ve siz değerli gazetecilerimizle bir konsorsiyum sağladık. TIP Fakültesi için son olarak yaklaşık 108 bin imza toplandı.

Bu haklı talebimizi her platformda dinlendirerek, güzel bir sonuca ulaşacağımıza inanıyorum. Şehir hastanesi 2021 yılı yatırım programına alınarak, bütçe görüşmelerinde de meclisten geçti. Kırk yıldır bitirilemeyen GAP projesinde ise çalışmalar hızla devam ediyor. Kızıltepe-Ceylanpınar ve Midyat karayolu da 2021 yatırım programına alındı. Burada da en kısa zamanda çalışmalar başlayacaktır” açıklamasını yaptı.
Yaklaşık bir buçuk saat süren ziyaret, iyi dilek ve temennilerle son buldu.

 

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku