Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Artuklu Belediyesi’den Mahalle Konakları Uygulaması

0 20

Artuklu Belediyesi’nin kadınlara yönelik uygulamaya başladığı başarılı projeler arasında bulunan “Mahalle Konakları” Projesi pandemi kurallarına uygun şekilde vatandaşların hizmetine sunmaya başladı.

Artuklu Belediyesi’nin ARMEK kapsamında kadınlara yönelik uygulamaya başladığı başarılı projeler arasında bulunan “Mahalle Konakları” bütün Dünya da etkisini gösteren pandemi yüzünden evlerinde bulunan vatandaşların bir nebzede olsa evlerinde sıkılmak yerine Artuklu belediyesinin yaptırmış olduğu konaklara gelerek sunmuş olduğu, Çocuk oyun grubu, Tığ ve şiş örücülüğü, El sanatı, Geleneksel el nakışları kursu ve Kadın model uygulamaları kursuna Pandemi kuralları çerçevesinde hizmet vermeye başlarken Mardinli vatandaşları ağırlamaya devam ediyor.

Her şey çocuklarımız için
Açıklama yapan Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı, “Amacımız ARMEK ile mahalle konaklarımız kadınlarımızın ve çocuklarımızın hak ettikleri yere gelmesidir. İlçemizde mahalle konaklarımız aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir. Özellikle kadınlarımız ve gençlerimiz için konaklarımız önemli bir fayda sağlamaktadır. Konaklarımız kadınlarımızın mesleki kabiliyetlerini ortaya çıkarmakla beraber, ev ekonomilerine katkı sağlamaktadır” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku