Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Artuklu Belediyesinden Alternatif Yol Çalışmaları

0 52

Artuklu Belediyesi şehrin ulaşımını rahatlatmak için çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam ediyor. Özellikle Yalım, 13 Mart ve Nur mahallelerine yoğunlaşarak, ilçenin aşınmış cadde ve sokaklarının asfaltını, kilitli parke taşlarını ve çukurlarını bir bir onarıyor.

Yol medeniyettir şiarıyla hareket eden Artuklu Belediyesi, öte yandan yeni inşa edilen yeni yerleşim yerlerinde bulunan vatandaşların mağduriyetini giderme noktasında alt yapı ve yol çalışmalarına hız veriyor.
Uzun süredir gündemde olan ama bir türlü çalışmalarına start verilmeyen çevre yolunu beklemeyen Artuklu Belediyesi ana arter üzerinde oluşan trafik yoğunluğunu rahatlatmak için alternatif yollar üzerinde projeler hazırlayarak çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Artuklu Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı; Artuklu ilçemizin en büyük sıkıntılarından biriside yeni yapılan yerleşim yerlerinin alt yapı ve yeni yapılması planlanan yollarıdır. Bizde hızlı bir şekilde özellikle Yalım, 13 Mart ve Nur mahallelerinin yollarını, alt yapısını yenileyerek, alternatif yollar yapma gayreti içerisindeyiz. Bu üç mahalleyi bir birine bağlayacak olan yol çalışmaları hızla devam ediyor.”
Bu çalışmaların şehir içi minibüslerine de yeni güzergah yolarını açacağını belirten Tutaşı, “Yeni çalışmalarımızla vatandaşlardan olumlu tepkiler alıyoruz. Dualarına mazhar oluyoruz. Halkın memnuniyeti bizleri de motive ediyor. Parkesiz ve asfaltsız yol kalmayıncaya kadar çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Kaçak yapılara da değinen Tutaşı, özellikle arkeolojik, sit alanlara geçit vermeyeceklerini söyledi. Tutaşı, “Kaçak yapılaşmaya aldığımız ihbar ve kontrol olsun imar müdürlüğümüzün bünyesindeki kaçak yapı ekiplerimiz anında müdahale ediyor ve gereken resmi işlemler başlatıyor. Ekiplerimiz zaman zaman bu kaçak yapıların sahipleriyle zorluklar yaşıyor. Hiç bir zaman kaçak yapılaşmaya izin vermeyeceğiz” açıklamasında bulundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku