Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Artuklu Müftüsü Hacı İsmail Kaya Kur’an Kursunu ziyaret Etti

0 160

Artuklu İlçe Müftüsü Abdullah Işık, Kabala Hacı İsmail Kaya Yatılı Erkek Kur’an Kursunu ziyaret ederek, hafızlığını tamamlayan öğrencilerin Hafızlık Tespit Sınavına katıldı.

2015 yılında ibadete açılan ve Güneydoğu’nun en modern cami külliyesi olarak bilinen Kabala Hacı İsmail Kaya Yatılı Erkek Kur’an Kursu bugüne kadar yüzlerce hafız yetişerek, İslami İlimler yolunda büyük başarılara imza atmış.
Kabala Hacı İsmail Kaya Yatılı Erkek Kur’an Kursunda eğitimlerini tamamlayan öğrencilerin ailelerini ve hocalarını tebrik eden Işık, burada emeği geçen herkese teşekkür etti.

Kur’an Kurslarımızda İslam’a ve insanlığa hizmet edecek hafız ve ilim ehli nesiller yetiştirildiğine dikkat çeken Işık, “İnsanlığı karanlıktan aydınlığa çıkarmak için gönderilen Kur’an-ı Kerim’i hıfz etmek, onu öğrenmek, öğretmek, anlamak ve yaşamak, Kur’an’a karşı yapılabilecek en güzel vazifelerden birisidir. Artuklu genelinde bulunan Kur’an kurslarımızda hafızlık eğitimi gören yüzlerce öğrencimiz var. Artuklu İlçe Müftülüğü olarak bizde bu konuda üzerimize düşen vazifeyi layıkıyla yerine getiriyoruz. Onların yanında olmayı ve eksikliklerini gidermeyi kendimize en büyük görev olarak addediyoruz” dedi.

Işık, “Bugünde Kabala Hacı İsmail Kaya Yatılı Erkek Kur’an Kursumuzda Hafızlık, Klasik Arapça ve İslami İlimler eğitimi görüp, Hafızlığını bitiren öğrencilerimiz Hafızlık Tespit Sınavına katıldık. Sınavda başarı gösteren öğrencilerimize ve onların üzerinde emekleri bulunan Kurs Yöneticimiz Murat Özel Hocamız başta olmak üzere Murtaza Saluvan, Hamza Elaldı, Mehmet Reşat Ersöz, Mehmet Mubin Düzgün, Masum Atuğ ve Mahmut Barış hocalarımı tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku