Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

ARTUKLU’YA İKİ KM’LİK BİSİKLET YOLU

0 86

Artuklu Belediyesi, hareketli yaşamı teşvik etmek ve gençlerin gönlünü kazanmak amacıyla yaptığı yaklaşık iki kilometrelik bisiklet yolu çalışmasını tamamladı.

Artuklu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından 13 Mart Mahallesinde bulunan Ata Şehir mevkiinden Artuklu İlçe Emniyet Müdürlüğüne kadar olan alanda yaptığı çift yönlü yaklaşık iki kilometrelik bisiklet yolu çalışmasını tamamlayarak, gençlerin hizmetine sundu.

13 Mart Mahallesi Ataşehir güzergahında bulunan caddenin alt yapı ve asfaltlama çalışmaları kapsamında yeri daha önce belirlenen bisiklet yolu boyama çalışmalarının ardından kullanıma açıldı.

Artuklu Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı, pandemi sürecini göz önünde bulundurduklarını belirterek, kısıtlamalı olarak sokağa çıkan gençlerimizin iyi vakit geçirebilmeleri için ekiplerimiz tarafından yapılan bisiklet yolunun yerinde ve isabetli bir karar olduğunu söyledi.

Başkan Tutaşı, “Daha önce hazırladığımız proje kapsamında caddenin bir kısmını gençlerin hareketli yaşama teşvik etmek ve iyi vakit geçirebilmeleri için caddenin bir kısmını bisiklet yoluna ayırdık.

Kısa sürede yapılan çalışmaların sonucunda bisiklet yolumuzu hizmete açmanın sevincini yaşadık. Artık gençlerimiz, bisiklet severler kendilerine ait güvenli bir şeritte bisikletleri ile turlayıp spor yapabilecekler.

Buna benzer çalışmalarımızı farklı güzergahlarda da uygulamak için planlamalar yapıyoruz. Daha güzel bir Artuklu için hedeflerimizi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku