Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

BAŞKAN KILIÇ’IN, ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

0 22

AK Parti İl Başkanı Faruk Kılıç, her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası münasebetiyle yazılı mesaj yayımladı.

İl Başkanı Faruk Kılıç mesajında, “Engelliler Haftası, 10-16 Mayıs tarihleri arasında, Birleşmiş Milletlere üye 156 ülkede aynı tarihlerde kutlanan özel bir haftadır. Engellilik durumu toplumun sadece bir kısmını kapsayan bir olgu değildir. Tüm toplumları etkileyen ve kapsayan bir durum söz konusudur. Çünkü her insan bir engelli adayıdır. Bu hassasiyeti göz ardı etmeyen engelli engelsiz tüm vatandaşlarımızın Engelliler Haftası’nı kutluyorum. Engelli vatandaşlarımızın farkındalığını ortaya koymak ve onların toplumla daha içi içe hareket etmelerini sağlamak amacıyla Mayıs ayının 10-16 tarihleri Engelliler Haftası olarak kutlanmaktadır. Bizlerde her zaman engelli vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu belirtir, bu vesileyle haftalarını can-ı gönülden kutluyoruz.”

Pandemiden dolayı engelli vatandaşlarımıza hiç bir etkinlik yapamadıklarından dolayı üzgün olduklarını belirten İl Başkanı Kılıç, “Malumunuz toplum olarak uzun süredir (Kovid-19) ile mücadele ediyoruz. Bu mücadelede aldığımız tedbirler kapsamında her alanda olduğu gibi engelli vatandaşlarımıza da etkinlik yapamadığımız için üzgünüz. İnşallah bu süreci en kısa zamanda atlatarak, tekrar hep birlikte eski günlerimize dönmüş oluruz. Böylece her alanda olduğu gibi engelli vatandaşlarımızın da yanında oluruz” dedi.

Toplum olarak azımsanmayacak kadar engelli bir kitleye sahip olduğumuzu belirten Kılıç, “Engelli vatandaşlarımızın çeşitli alanlarda birçok sorunları bulunmaktadır. Bu sorunları çözme noktasında elimizden gelen her çabayı sarf etmemiz gerekiyor. AK Parti olarak bizler daima engelli kardeşlerimizin yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Onların her ihtiyacına cevap vermeye çalıştık. Sosyal ve kültürel her alanda önlerini açacak projeleri hayata geçirdik. Bu şekilde engelli vatandaşlarımızın karşılaşabilecekleri her zorluğun önüne geçmiş olduk. Bu duygularla tüm engelli vatandaşlarımızın Engelliler Haftası’nı kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku