Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Beraat Kandili bu gece İdrak edilecek

0 16

Mübarek Bearat Kandili bu gece idrak edilecek. Beraat Kandili’nin önemi, anlamı ve faziletiyle ilgili bu geceyi dualar ve ibadetlerle geçirecek olan vatandaşlar, pandemi nedeniyle ağırlıklı olarak evlerinde idrak edecek.

Dinimizde oldukça ulvi bir yere sahip olan Beraat Kandili gecesinde Kur’an-ı Kerim’in Levh-i Mahfûz’dan dünya semasına toptan indirildiği gecedir. Beraat gecesi anlamı ve önemi için eller semaya yükselecek, zikirler çekilecek ve yapılacak ibadetlerle bu değerli geceyi en güzel şekilde idrak edilecek.

Üç ayların ikincisi olan şaban ayının 15’inci gecesine denk gelen Berat Kandili, İslam inancına göre “beraat”, günahlardan arınma, temize çıkma, ilahi af ve rahmete nail olma anlamlarına geliyor.

Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v), Beraat Kandili’ne ilişkin şöyle buyurduğu ifade ediliyor:
“Şaban ayının 15’inci gecesini ibadetle geçirin, gündüzünde de oruç tutun. Çünkü Yüce Allah, bu gece dünya semasına rahmetiyle tecelli eder ve ‘Yok mu tövbe eden, tövbesini kabul edeyim. Yok mu rızık isteyen, rızık vereyim. Yok mu şifa isteyen, şifa vereyim. Yok mu başka isteği olan ona da istediğini vereyim’ buyurur.”

Kıratım Gazetesi ailesi olarak bizde tüm Müslüman aleminin mübarek Beraat Kandilini tebrik ediyor. Hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku