Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Beytülmakdisi Öğrencilerin Gönlüne Nakşettiler

0 20

Artuklu İmam Hatip Lisesinde “Beytülmakdis Köşesi” oluşturuldu. Beytülmakdisi öğrencilerin hayal dünyasına, rüyalarına ve dualarına taşımak için böyle bir çalışmaya imza atıldığını belirtildi.

Artuklu İmam Hatip Lisesinde gerçekleşen açılış programına Mardin İl Milli Eğitim Şube Müdürü Aykut Kurtoğlu, Önder İl Başkanı Abdulsamet Yılmaz, Artuklu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mehmet Ali Gümüş, Proje Koordinatörü Elif Günlüoğlu, Makdis Gençlik Hareketi ekibi, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Programın açılışında konuşan Okul Müdürü Mehmet Ali Gümüş Filistin, Kudüs ve Mescid-i Aksa’yı unutmamak ve unutturmamak adına böyle bir proje imza attıklarını belirterek, özellikle bu projede büyük emeği geçen Makdis Gençlik Hareketi ekibine teşekkür ettiğini söyledi.

Okul Müdürü Gümüş, “Malumunuz Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’nın Müslümanlar açısından yeryüzünde ikinci mescit olması, Müslümanların ilk kıblesi olması, peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’in Mescid-i Aksa’dan miraca yükselmesi, Mescidi Aksa ve çevresinin Allah tarafından mübarek kılınması, Kudüs’ün ilahi tebliğe şahitlik etmesi, peygamberler şehri olması gibi nedenlerden dolayı Kudüs ve Mescidi Aksa biz Müslümanlar için kutsal mekan olarak kabul edilmektedir” dedi.

Konuşmasının devamında Gümüş, “Müslümanalar için üç kutsal şehir vardır. Bunlar Mekke, Medine ve Kudüs’tür. Hz. Peygamber (s.a.v); İbadet amaçlı ziyaretler ancak üç mekana yapılır. Mekke’deki Mescidu’l Haram’a, Medine’deki benim mescidime ve Kudüs’teki Mescid-i Aksa‘ya yapılır buyurmuştur . Yine başka bir hadisinde “Oraya ( Mescidi Aksa’ya ) gidin ve içinde namaz kılın. Eğer oraya gidemez ve içinde namaz kılamazsanız kandillerinde yakılmak üzere oraya zeytinyağı gönderin buyurmaktadır. Bizler de okul olarak Kudüs köşesini oluşturarak işgal altındaki Filistin’i, Kudüs’ü, Mescid-i Aksay’ı öğrencilerimizin hayal dünyasına, gönül dünyasına, rüyalarına, dualarına katmaya çalıştık. Bu şekilde bir farkındalık oluşturmak istedik. Bu güzel çalışmada emeği geçen müdür yardımcılarımıza, öğretmen ve öğrencilerimize, okul-aile birliğine ve özelikle Makdis Gençlik Hareketi ekibine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku