Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

BİK Müdürü Başeğmez’den Gazetemize Ziyaret

0 51

Basın İlan Kurumu (BİK) Diyarbakır İl Müdürü Osman Başeğmez, Mardin’e bir ziyaret gerçekleştirerek, İl’de yayın yapan gazetelerin imtiyaz sahipleriyle bir araya geldi. Artuklu Kaymakamlığı Konferans Salonunda gerçekleşen toplantıda Mardin’de faaliyet yürüten yerel gazetelerin sorunları masaya yatırıldı.

Toplantının ardından Mardin’de yayın yapan yerel gazetelerin imtiyaz sahiplerini ziyaret eden Başeğmez, bu ziyaretler kapsamında gazetemizin imtiyaz sahibi Veysi Erkar’ı ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Erkar, Kıratım Gazetesinin tarihçesi hakkında bilgiler vererek, Diyarbakır (BİK) İl Müdürlüğüne yeni atanan Başeğmez’e hayırlı olsun dileklerini iletti.

Basın İlan Kurumu (BİK) Mardin İl Temsilcisi Adnan Günbegi’nin de hazır bulunduğu ziyarette konuşan Başeğmez, Yerel Basının sorunlarını yakından bildiklerini belirterek, bu sorunların giderilmesi noktasında büyük efor harcayacaklarını söyledi.

Yerel Basının bir şehrin tanıtımında önemli bir unsur olduğunu aktaran Başeğmez, kültür ve turizm şehri olan Mardin’in tanıtımında burada faaliyet yürüten gazetelerin büyük rol aldığını, arşivlerinde şehri anlatan belgelere sahip olduğunu, Mardin’de 50 yıldır yayın yapan Kıratım Gazetesinin arşivinde Mardin’e dair kayda değer belgelerin mutlaka mevcut olduğuna dikkat çekti.

Pandemiye rağmen hiç aksatmadan günlük gazete basımını gerçekleştirdiği için gazetemiz imtiyaz sahibi Veysi Erkar’a teşekkürlerini ileten Başeğmez, gazetemizin tasarımı ve içeriği hakkında bilgi alışverişinde bulundu.
Ziyaret; iyi dilek ve temennilerle son buldu.

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku