Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

‘Bollywood’ Hint Sineması Mardin’de

0 7

Dünyaca ünlü ‘Bollywood’ Hint sinemasının ünlü yönetmeni Ribhu Dasgupta tarafından çekilen ‘Durga’ filminin çekimleri Mardin’de devam ediyor. Filmin yapımcılığını ise Hint yapımcı Vivek Agraval ve Türk yapımcı Melih Gülhan Kızılkaya tarafından yapılıyor.

Yıllardır yerli sinema ve dizi yönetmenlerinin iştahını kabartan kültür ve sanat şehri Mardin, bu günlerde yabancı yönetmenlerinde iştahını kabartıyor. Kadim şehir Mardin şimdi de dünyaca ünlü ‘Bollywood’ Hint sinemasına kapılarını aralıyor.

Adeta açık bir müze görünümünde olan Mardin tarihi dokusuyla, çok kültürlü yapısıyla ve turizm alanında yakaladığı başarısıyla yerli sinema ve dizilerin yanı sıra uluslararası sinema yönetmenlerinin de ilgi odağı oldu.
Yaklaşık 15 gündür Mardin’in tarihi mekanlarında çekimleri devam eden aksiyon içerikli ‘Durga’ filminin yönetmenliğini ‘Bollywood’ olarak bilinen Hint sinemasının ünlü yönetmeni Ribhu Dasgupta ve yapımcı Vivek Agraval tarafından yapılıyor. Türk yapımcı Melih Gülhan Kızılkaya’da önemli ölçüde eşlik ediyor.

‘Bollywood’ Hint sinemasının önemli filmlerinden biri olacak olan ‘Durga’ filminin ilk etabı Mardin’de çekilmesi kültür, sanat ve medeniyetler şehri olan Mardin’i uluslararası arenada tanınmasına büyük katkı sağlayacak. “Durga’ adlı aksiyon filmimizin çekimleri, Mardin’den sonra Kapadokya ve Gaziantep’te de çekimlerine devam edilecek. Hint sinemasının çok sayıda ünlü aktörü, bu filmde rol alacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku