Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Boyaklı Ortaokuluna 5 Bin Kitaplı Kütüphane

0 52

Mardin’in Derik ilçesinde bulunan Boyaklı Ortaokulunda eğitim öğretim gören yaklaşık 200 öğrenci için kütüphane açıldı. Bugüne kadar kütüphanesi olamayan okulda öğrenciler, yeni kitaplara kavuşmanın sevincini yaşadı.

Hayırda Yarışan Kadınlar Grubu ile Mardin Artuklu Üniversitesi Sağlık ve Spor Topluluğu paydaşlığında açılan kütüphanede, Türk ve dünya klasikleri başta olmak üzere, hikaye ve diğer türlerden yaklaşık 5 bin kitap bulunuyor.
Açılan kütüphanenin kitaplık, masa ve sandalyeleri yine Hayırda Yarışan Kadınlar Grubu ile Mardin Artuklu Üniversitesi Sağlık ve Spor Topluluğu tarafından temin edildi. Gönüllük esasına göre açılan kütüphane okul yönetimi, öğretmen ve öğrenciler tarafından memnuniyetle karşılandı.

Kütüphanenin açılışında kısa bir konuşma yapan Okul Müdürü Murat Kayan, okumanın önemine dikkat çekerek, kütüphanesiz olan okulumuza kütüphane kazandırdıkları için başta bu konuda büyük emeği geçen Elif Günlüoğlu’na Hayırda Yarışan Kadınlar Grubuna ile Mardin Artuklu Üniversitesi Sağlık ve Spor Topluluğuna öğretmen ve öğrencilerim adına teşekkür ediyorum dedi.

Bu güne kadar bir çok çalışmaya imza atan Hayırda Yarışan Kadınlar Grubu Başkanı Şüheda Şark ise kütüphanenin açılışında büyük efor harcayan Mardin Artuklu Üniversitesi Sağlık ve Spor Topluluğuna teşekkür ederek; “Kütüphaneler eğitim ve öğretim hayatında önemli bir yer tutar. Bunun için okullarda kütüphanelerin bulunması son derece önemlidir. Teknolojinin gelişimiyle birlikte maalesef kitap okuma alışkanlığımızı her geçen gün biraz daha kaybediyoruz.

Ne olursa olsun hangi çağda olursak olalım bizleri aydınlatacak yarınlara taşıyacak olan tek yol kitap okumaktan geçtiğini unutmayalım. Bu gün açılışını yaptığımız kütüphanenin tamamlanması emeği geçen herkese teşekkür ediyor, hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku