Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Bu gidişle Mardin’in rengi değişebilir

0 55

Mavi kategoride olan Mardin, yerli ve yabancı turistlerin akınına uğradı. Hafta sonlarını dışarıda geçirmek isteyen vatandaşlar, Mardin’in tarihi ve turistik yerlerini doldurdu. Maske kuralına riayet eden vatandaşlar, sosyal mesafeyi ve hijyen kurallarını hiçe saydı.

Normalleşme süreciyle birlikte açıklanan illerin kategori haritası ile birlikte Mardin mavi kategoride yer aldı. Çevre illerden Mardin’e akın eden yerli ve yabancı turistler, esnafın yüzünü güldürürken, çeşitli kaygıları da beraberinde getirdi.

Mardin’in merkez Artuklu ilçesinde bulunan tarihi mekanlar büyük yoğunluk altında. Mardin’in Kovid-19 tablosunda mavi kategoride olması hesabıyla şehri ziyaret eden yerli ve yabancı turistlere rehavet sağladı. Tarihi mekanlarda güneşin tadını çıkaran ziyaretçiler, Mardin’in tarihi dokusuna da hayran kaldı.
İnsanların iç içe dolaştığı Mardin’de polis ve zabıta ekipleri sürekli maske, mesafe ve hijyen kuralları konusunda uyardı. Mardin’in cadde ve sokaklarını kafileler halinde dolaşan ziyaretçiler, polis ve zabıtanın olmadığı ara sokaklarda maskesiz dolaştıkları görüldü. Duyarlı vatandaşalar tarafından gelen uyarıları kale almadan gezmeye devam etti. Mardin halkı ise bu durumdan hem rahatsız, hem de kaygılı.

Kontrolsüz bir şekilde yapılan bu ziyaretler, önümüzdeki günlerde açılanacak olan yeni kategori haritasıyla birlikte Mardin’in rengini değiştirebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku