Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Bu ülkede Coranadan daha tehlikeli İnsanlar var

0 153

Bu ülkede Coranadan daha tehlikeli insanlar var
Koronavirüs tedbirleri kapsamında EBA’dan ve televizyon kanallarında uzaktan öğretim veren başörtülü öğretmeni eleştiren Tele-1 kanalı programcısı Gazetesi Yazar Can Ataklı’ya bir tepkide Diyanet Birlik Sen Mardin İl Başkanlığından geldi.


Diyanet Birlik Sen Mardin İl Başkanı Alaaddin Sezer tarafından yapıla açıklamada; Dünya’yı saran yeni corona virüs (Covid-19)saçtığı mikroptan daha tehlikeli kişilerin olduğunu belirterek, bu şahsiyetsiz din düşmanları, içlerindeki kinden dolayı Müslüman milletimizin gözünün içine baka baka salyalarını akıtmaya başladıklarını söyledi.
Diyanet Birlik Sen Mardin İl Başkanı Sezer açıklamasında, “İçinden geçtiğimiz bu zorlu salgın hastalık sürecinde millet olarak kenetlenmişken, insanların yaşam biçimine, dini tercihlerine, inançlarına, giyim kuşamlarına ve başörtüsüne laf eden, Tıpkı giyimine kuşamına baktığınızda adam sandığımız Tele-1 Kanalında program yapan Can Ataklı ve benzerleri var olan eğitim sistemini eleştirmiyor veya eleştiremiyor, ama başörtülü öğretmenimiz üzeriden özellikle dini değerlere olan kinlerini alenen kusmaya başladılar” dedi.
Sezer açıklamasının sonunda, “Milletin manevi değerlerini hiçe sayarak, inanç ve kültürünü örümcek kafanızla eleştirmeyi bir yana bırakıp, biraz da şu anda insanlığın yaşadıklarından ders çıkarmanızı tavsiye ediyorum. İnsanların inançlarından dolayı dini tercihlerine tahammül etmeyi öğrenin artık. Toplumu germeyin. Toplumu ayrıştırmaya sebep olacak anlayıştan vaz geçin. Programınızda başörtülü ve başörtüsüz öğretmenler diyerek “Toplumu ayrılığa sevk edici” kin ve nefret dolu söylemlerinizden dolayı Diyanet Birlik Sen Mardin İl Başkanlığı olarak sizi şiddetle kınıyoruz. Bu konuda adli mercilerin harekete geçmesini bekliyor, şaibeli programın yayından kaldırılması için sendika olarak RTÜK nezdinde talebimiz olduğunu kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku