Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

CHP Mardin İl Başkanlığına Yeni Atama

0 116

Cumhuriyet Halk Partisi Mardin İl Başkanlığına uzun bir aradan sonra yeni atama yapıldı. Genel Merkezde gerçekleşen MKYK toplantısının ardından Mardin İl Başkanlığına Mehmet Kılıçaslan atandı.

CHP Mardin İl Başkanlığı yaklaşık bir buçuk yıl önce genel merkez tarafından kapatılmıştı. 2008- 2012 yılları arasında Mardin CHP il başkanlığı görevini icra eden ve akabinde aktif siyasete ara veren iş insanı/mali müşavir Mehmet Kılınçaslan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Merkez Yürütme Kurulu (MYK)’nın tensipleriyle Mardin CHP il başkanlığına atanarak aktif siyasete geri döndüğü açıklandı.

Uzun bir aradan sonra CHP Genel Merkezi tarafından Mardin İl Başkanlığına ataması yapılan yeni Başkan Mehmet Kılınçaslan yol haritasını belirleyerek, yeni il yönetimini oluşturdu. Buna göre; il yönetimine Hatip Durmaz, Hıdır İnal, Mehmet Taşkın, Selahattin Aşar, Osman Yıldırım ve Mehmet Altundağ getirildi. CHP tabanında bu gelişme memnuniyetle karşılandı.

 Mehmet Kılınçaslan Kimdir:

1966 Mardin Kızıltepe doğumlu lise eğitimi Mardin Kızıltepe lisesinde bitirip Anadolu üniversitesinin işletme bölümünden mezun olduktan sonra Mali müşavir oldu 20 yıldır Mali müşavir olan Mehmet Kılınçaslan mali müşavirlik mesleğini icra ederken aynı zaman da  Mardin organize sanayi bölgesinde zirve un fabrikasının yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır.

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku