Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Demirkaya’dan Ayanoğlu’na Ziyaret

137

Bundan bir süre önce İller Bankası Genel Müdürlüğü 1. Hukuk Müşavirliği görevine atanan Eski Mardin Belediye Başkanı Avukat Mehmet Beşir Ayanoğlu’na hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor. Bu ziyaretler kapsamında Ak Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya Avukat Mehmet Beşir Ayanoğlu’nu makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerini iletti.

Ak Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya’yı ve beraberindekileri kapıda karşılayan Eski Başkan Avukat Mehmet Beşir Ayanoğlu ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getirerek, Devletim için milletim için bana tevdi edilecek olan her görevi layıkıyla yerine getirmeye hazır olduğunu söyledi.

Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette konuşan Ak Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya ise Eski Mardin Belediye Başkanı Avukat Mehmet Beşir Ayanoğlu kardeşimiz yıllardır bu dava uğrunda her platformda görevler üstlenerek, inandığı bu yolda hizmet etmeye her zaman hazır olduğunu belirtti.

Konuşmasının devamımda Milletvekili Demirkaya “Mehmet Beşir Ayanoğlu uzun süre Ak Parti Mardin İl teşkilatında görevler aldı. Bu görevleri yerine getirirken her zaman hakkın ve haklının yanında oldu. Bu dik ve vakur duruşu kendisine büyük değerler kattı. Bu değerlerden biriside 2009 yılında dönemin Mardin Belediye Başkanlığına seçilmesiydi.

5 yıllık görevi süresince Mardin için dönüm noktası sayılan projelere imza attı” dedi.
Muhabbet şeklinde gerçekleşen ziyarette konuşan Ayanoğlu ise 2009 yılında yola çıktıklarında “Biz Bu Şehri Karşılıksız Sevdik” diyerek, bu inanç çerçevesinde yollarına devam ettiklerini söyledi.

5 yıllık Belediye Başkanlığı boyunca büyük projelere imza attıklarını ifade eden Ayanoğlu, “Bu projelerden en önemlisi gerçekleştirdiğimiz Tarihi Dönüşüm Projesiydi. Her şeyi göze alarak şehri inşaat alanına çevirdik. Hiç bir gerekçe bizi bu yoldan alıkoymadı. Bahanelerin arkasına sığınmadık. Mardin’i yaşanabilir bir şehir konumuna getirdik.

Bu çalışmalar kapsamında Şehrin 30 yıllık ihtiyacını karşılayacak Katı Atık Çöp İstasyonunu kazandırdık. Tarihi Dönüşüm Projesini başlatarak; 150 ye yakın betonarme binayı yıkarak, Mardin’in eski silüetine kavuşması noktasında önemli çalışmalar başlattık” dedi.

Mardin’i ulusal ve uluslararası düzeyde tanınması için büyük efor harcadıklarını kaydeden Ayanoğlu, Bizim dönemde Mardin’e gelen turist sayısında patlama yaşanmıştı. O dönemde yıllık ortalama 1 Milyonu aşan yerli ve yabancı turistin Mardin’i ziyaret etti. Bana tevdi edilen bu görevi de Allah’ın izniyle layıkıyla ve başarılı bir şekilde ifa edeceğini söyledi.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku