Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Deneyap Teknoloji Atölyeleri Mardin’de Açılıyor

120

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı paydaşlığında gerçekleşen “Deneyap Türkiye” teknoloji atölyesi Mardin Gençlik Merkezi’nde de açılıyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı arasındaki iş birliği kapsamında gençlerin, özellikle teknoloji alanında gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla hayata geçirilen “Deneyap Türkiye” teknoloji atölyesi Mardin Gençlik Merkezi’nde de açılacak. Böylece gençlerimiz, hayal edecek, araştıracak, geliştirecek ve üretebilecek. Mardin Gençlik Merkezinde, açılacak olan “Deneyap Teknoloji” atölyelerine şartları tutan tüm öğrenciler sınav başvurusu yapabilecek.

Türkiye genelinde 30 ilde bulunan Deneyap Teknoloji Atölyeleri 3. fazda 27 ilde daha açılıyor. Deneyap Teknoloji Atölyeleri öğrencilere teknoloji eğitimleri verecek. Öğrenciler, e-sınav ve uygulama sınavı olmak üzere iki aşamayı başarıyla tamamladıktan sonra Deneyap Teknoloji Atölyelerinde eğitim almaya hak kazanabilecek.

Yeni açılacak atölyeler için ilk aşama olan e-sınav başvuruları başladığını belirten Mardin Gençlik Merkezi Müdürü Yusuf Dağ, Mardin’de eğitim gören 4. sınıf, 5. sınıf, 8. sınıf, lise hazırlık sınıfı ve 9. sınıf öğrencileri e-sınava başvuru yapabileceğini söyledi.

Adayların elektronik ortamda yapılacak olan sınava ön başvurularını https://kys.turkiyeteknolojitakimi.org/ web sitesi üzerinden 4 Temmuz 2021 saat 23.59’a kadar tamamlamaları gerektiğini hatırlatan Dağ; “Ön başvurusu onaylanan adaylara sınav salonu ve sınav saatini seçme imkanı sunulacak. Ön başvuru süreci tamamlandıktan sonra sınav yeri ve seans seçimi 11 Temmuz 2021 tarihine kadar yapılabilecek.

Ön başvurusunu tamamladıktan sonra sınav salonu ve sınav saatini seçen başvuru aşaması tamamlanmış olacaktır. Adayların başvuru sürecini KYS (Kurumsal Yönetim Sistemi) https://kys.turkiyeteknolojitakimi.org/ üzerinden mutlaka takip etmeleri gerekmektedir. Sınav, 02 Ağustos- 23 Ağustos tarihleri arasında belirlenecek merkezlerde seanslar halinde gerçekleşecektir” dedi.

Başvuru alacak iller: Mardin, Ankara, Aksaray, Aydın, Balıkesir, Batman, Bingöl, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzincan, Giresun, Hatay, İstanbul, Karaman, Kars, Kayseri, Kırıkkale, Kilis, Kocaeli, Kütahya, Mersin, Ordu, Sivas, Şırnak, Tekirdağ ve Van illeridir.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku