Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Dicle Elektrik çalışanlarına İlk yardım eğitimi

0 20

Dicle Elektrik Dağıtım Mardin İl Müdürlüğü’ne bağlı birimlerde çalışan 140 personel, İl Sağlık Müdürlüğü ile yapılan iş birliği kapsamında sertifikalı ilk yardım eğitimine katıldı.

En tehlikeli iş kollarından birinde faaliyet gösteren Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş, İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimlerinin yanında çalışanlarının, acil durumlarda yaşamsal müdahalede bulunabilecekleri ilk yardım eğitimi almalarını da sağlıyor. Bu kapsamda Dicle Elektrik, Mardin İl Sağlık Müdürlüğü ile iş birliği yaparak biri 105, diğeri ise 35 kişilik iki grup halinde toplam 140 çalışanının iki günlük ilk yardım eğitimi almalarını sağladı.

Acil durumlarda hayat kurtarabilecek suni solunum, kalp masajı gibi ilk yardım konularında teorik eğitim alan Dicle Elektrik çalışanları, maket üzerinde uygulama da yaptı. Eğitim sonunda başarılı olan 140 Dicle Elektrik çalışanının tamamı, sertifika almaya hak kazanarak gönüllü birer ilk yardım görevlisi oldular.

Tüm personele eğitim verilmesi hedefleniyor

Dicle Elektrik Mardin İl Müdürlüğü iş yeri hekimi Dr. Fatih Dağkuşu, İl Sağlık Müdürlüğü ile yararlı bir iş birliği projesi gerçekleştirdiklerini söyledi.

Şirketin değişik departmanlarında çalışan toplam 140 personelin 2 günlük kurslarda uzmanlardan ilk yardım konusunda teorik ve pratik eğitim aldığını kaydeden Dr. Dağkuşu, “İki grup halinde gerçekleştirilen kursları başarıyla tamamlayan 140 personelimiz sertifikalarını aldı ve her biri gönüllü ilk yardım görevlisi oldu. Bu arkadaşlarımız sadece iş yerinde değil normal hayatlarında da herhangi bir kaza ile karşılaştıklarında ilk yardım müdahalesi yapabilecek duruma geldiler. Hedefimiz her personelimizin bu eğitimi almasını sağlamaktır” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku