Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Dicle Kalkınma Ajansı’na Personel Alımı

0 76

           Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) tarafından 1 İç Denetçi, 1 Hukuk Müşaviri ve çeşitli branşlardan 7 uzman personel olmak üzere toplam 9 personel alımı yapılacaktır.

          DİKA’nın faaliyet gösterdiği TRC3 Bölgesi’ndeki Mardin, Batman, Siirt ve Şırnakillerinde görevlendirilmek üzeredokuz personel alımı gerçekleştirilecektir. Bunlardan İç Denetçi ve Hukuk Müşaviri Ajans merkezi olan Mardin’de, yedi uzman personel ise Genel Sekreterliğin uygun göreceği dört ilden birinde istihdam edilecektir.

          Personel alımına başvuracak adayların tümünde aranan şartların başındaen az dört yıllık lisans eğitimi veren yükseköğretim kurumlarının aşağıdaki tablolarda belirtilen bölümlerindenveya bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurumu(YÖK) tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından lisans düzeyinde mezun olmak gerekmektedir.

          Uzman Personel ve Hukuk Müşaviri adaylarında aranan şartlarda,Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 2019 veya 2020 yıllarında yapılan, Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) en az 80 Puan almış olmak gerekmektedir. Ayrıca personel başvuru tarihinden önceki beş yıl içinde İngilizce dilinden yapılanYabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından(YDS) en az 70 puan (C) düzeyinde veya bunlara denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir sınavdan en az (C) düzeyine karşılık gelen puan almış olmak gerekmektedir.

          İç Denetçi pozisyonuna başvuracak adaylarda iseKPSS puanı yerine kamuda veya özel sektörde denetim elemanı olarak en az beş yıl çalışmış olmak ve personel başvuru tarihinden önceki beş yıl içinde İngilizce dilinden YDS’den en az 60 puan (D) düzeyinde veya bunlara denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir sınavda en az (D) düzeyine karşılık gelen puan almış olmak gerekmektedir.

          Başvurular 14Aralık 2020 tarihinde başlayacak olup 25 Aralık 2020 Saat 23.59’a kadar “www.ajanssinavbasvuru.sanayi.gov.tr” internet adresinden online olarak yapılacaktır. İlgili adreste bulunan“Başvuru Formu” eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulduktan sonraadaylarınyukarıda belirtilen sınav giriş şartlarını ve tercih nedenlerini kanıtlayıcı bilgi ve belgeleri dijital ortamda başvuruformunun ilgili bölümlerine eklemeleri zorunludur.Sadece internet ortamında yapılan başvurular geçerli sayılacak olup elden, posta veya elektronik postayoluyla yapılacak başvurular ile ilanda belirtilen şartlara uygun olmayan başvurular kabul edilmeyecektir.

          Ön değerlendirme sonuçlarına göre “Sözlü Sınava” (Mülakata) katılmaya hak kazananların açıklanma tarihi 31 Aralık 2020’dir. Sonuçlar Dicle Kalkınma Ajansı’nın www.dika.org.tr internet sitesindeki duyurular bölümünde ilan edilecektir. Sözlü sınav,Ajans’ın ana hizmet binasının“Yenişehir Mah. Kızıltepe Cad. No: 6/1 Artuklu-MARDİN” adresinde yapılacaktır.

Uzman Personel, Hukuk Müşaviri ve İç Denetçi Alımı Tablosu

Unvan/Pozisyon

Mezun Olunan Lisans Bölümleri

Alınacak Personel Sayısı

KPSS Puan Türü

KPSS Taban Puanı

YDS Taban Puanı

Uzman Personel

Mimarlık,

Mühendislik Bölümleri

2 kişi

P3

80

70

Uzman Personel

Ziraat Mühendisliği,

Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği,

Biyosistem Mühendisliği,

Tarım Ekonomisi,

Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü,

Tarla Bitkileri,

Bahçe Bitkileri,

Tarımsal Yapılar ve Sulama,

Bitki Koruma

1 Kişi

P3

80

70

Uzman Personel

Şehir ve Bölge Planlama

1 Kişi

P3

80

70

Uzman Personel

Sosyoloji

1 kişi

P1, P2, P3

80

70

Uzman Personel

Hukuk

2 kişi

P4, P5, P6, P7

80

70

İktisat

P14, P15, P16

Kamu Yönetimi

P29, P30, P31

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri

P39, P40, P41

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi

P29, P30

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler

P34, P35, P36

İstatistik

P12

Ekonometri

P13, P14

Turizm İşletmeciliği

P24, P25

Hukuk Müşaviri

Hukuk Fakültesi

1 kişi

P4, P5, P6, P7

80

70

Unvan/Pozisyon

Alınacak Personel Sayısı

Alım Usulü

YDS Taban Puanı

İç Denetçi

1 kişi

İş Deneyimi

60

 

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku