Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Dijital Seyahat Kart dönemi başlıyor

0 20

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği, pandemi nedeniyle IATA Travel Pass adı verilen yeni uygulamasını hayata geçiriyor.

Pandemi nedeniyle yaşanan kısıtlamalar aslında kara ve hava taşımacılığını derinden etkiliyor. Bu noktada Uluslararası Hava taşımacılığı Birliği yeni bir adım atarak dijital seyahat kartı sisteminin hayata geçirileceğini duyurdu. Bu uygulamanın işlevi aslında oldukça basit. Geliştirilen sistem, COVID-19 test ve aşı bilgilerinin detaylı bir şekilde görülmesini sağlıyor.

Yakın zamanda hem App Store hem de Google Play’de IATA Travel Pass ismiyle yayınlanması beklenen uygulamanın ilk testleri an itibariyle Singapur’da başlamış durumda. Zamanla çok daha fazla ülkenin listeye dahil olması ve kapsamın genişlemesi bekleniyor. Bu uygulama aslına bakılırsa HES sistemine benzer bir mantıkla çalışıyor da denilebilir.


Uygulama aslında temelde HES sistemine benzer mantıkla çalışıyor.

Havayolu şirketleri testlere başladı
Salgın neticesinde ülkeler sık aralıklarla karantina kurallarını değiştiriyor. Vaka sayılarının artmasıyla denetimler sıkılaştırılırken; rakamlar kontrol altına alındığında çeşitli esnetmeler uygulanıyor. Dolayısıyla IATA Travel Pass sistemi üzerinden seyahat edilebilecek ülkelere ve karantina kurallarına ilişkin şartların tüm detaylarını da öğrenebiliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku