Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

‘Dikey Bahçe’de Çalışmalar Başladı

0 27

Daha önce milyonlarca lira harcanarak inşa edilen ‘Dikey Bahçe’de yeniden çalışmalara başlandı. Mardin Büyükşehir Belediyesi turizm şehri olan Mardin’e bu güzel ve anlamlı projeyi yeniden kazandırmak için çalışmalara başladı.

Mardin merkez Artuklu ilçesinde bulunan ve bundan bir süre önce milyonlarca lira harcanarak inşa edilen ‘Dikey Bahçe’ projesinde çalışmalar başladı. Mardin Büyükşehir Belediyesi yeni bir proje hazırlayarak, kaderine terk edilen ve görüntü kirliliği oluşturan dikey bahçeye yeniden hayat vermek için çalışmalarına hız verdi.

Yüksekliği beş ile on metre aralığında olan uzunluğu ise 295 metrelik yol güzergahında bulunan bu proje vatandaşlarında ilgi odağı olmuştu. Özellikle gelin damat adaylarının ve vatandaşların öz çekimleri açısından önemli bir yer edinmişti. Bunu dikkate alan Mardin Büyükşehir Belediyesi buraya yeni bir proje hazırlayarak, aynı yerde mimari eserlerin ve minyatürlerinin konulacağı bir proje hazırlayarak, akabinde hemen çalışmalara başladı.

Eylül 2016’da hizmete giren dikey bahçe 2019 yılında yaşanan göçük sonrası kısmen yıkılmıştı. Belediye tarafından geçici tadilatı yapılan dikey bahçe projesi, bir süre sonra tamamen kurumaya terk edildi. Bu çirkin görüntüyü ortadan kaldırmak için Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan vekilliğine atanan Mahmut Demirtaş’ın talimatıyla söz konusu alana yeni bir proje hazırlanarak, Mardin’in tarihi eserlerini simgeleyen ve minyatürlerinin yerleştirildiği bir proje tasarlandı. Hazırlanan proje kapsamında mevcut alanda çalışmalara hız verildi.

Her alanda olduğu gibi buraya da büyük önem veren Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mahmut Demirtaş bir şehrin alt yapısı olduğu kadar, çevre görüntüsünün de önemli olduğunu belirterek, kadim tarihi olan Mardin’in en güzel hizmetleri hakkettiğini, kadim tarihi yanında turizm alanında da büyük yol kat ettiğini, bu nedenle Mardin’i hak ettiği yere taşımak için gece gündüz çalışmamız gerektiğini söyledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku