Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Dinçel; Çevre, Şehir ve Kültür Başkan Yardımcısı Oldu

48

Ak Parti Mardin Milletvekili Şeyhmus Dinçel, Çevre, Şehir ve Kültür Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Ak Parti Mardin Milletvekili Şeyhmus Dinçel’in yeni görevi Mardinli hemşerileri ve partililer tarafından memnuniyetle karşılandı.

Ak Parti’nin kuruluşundan beri çeşitli kademelerinde görev alan milletvekili Şeyhmus Dinçel, Mardin Milletvekilliği ve TBMM Divan Katipliği yanında Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri ile Çevre, Şehir ve Kültür Başkan Yardımcılığına getirildi.

Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yaparak, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür eden Dinçel; “Çevre, Şehir ve Kültür Başkan Yardımcılığı görevini bizlere layık gören Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın @RTErdogan’a ve Genel Başkan Yardımcımız Sayın @CK_Samsun’a (Çiğdem Karaaslan) teşekkürlerimi sunuyorum. Rabbim bu kutlu yolda bizleri utandırmasın” ifadelerini kullandı.

Şeyhmus Dinçel Kimdir:
Şeyhmus Dinçel, 1 Mayıs 1966’da Mardin’de doğdu. Baba adı Bilal, anne adı Selma’dır. Mimar olan Şeyhmus Dinçel, Dicle Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi’ni bitirdi.
Bilkent Üniversitesi Kentsel Tasarım Peyzaj Mimarlığı bölümünde misafir Öğretim Görevlisi olarak çalışan Şeyhmus Dinçel, Şanlıurfa Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu Üyeliğini yaptı. Mardin’de 20’ye yakın restorasyon proje ve uygulamasında bulundu. 2007-2008 Mardin antik şehir Dara’da kazı komisyonluğunda bulundu. Tarihi şehirlerin gelişimi; Mardin Taşının özellikleri restorasyon ana ilkeleri konusunda yurtiçi ve yurtdışında sempozyumda bildirim sundu.

Şeyhmus Dinçel, Mardin Kent Konseyi Kurucu Genel Sekreterliği, Mardin Kültür Turizm Tanıtım Derneği Başkanlığı, Artuklu Üniversitesi Yönetim Kurulu Üyeliği, Mardin MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeliği, Mardin Ensar Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 2004-2007 yılları arasında AK Parti Mardin İl Başkanlığı görevinde bulundu.
Halen Ak Parti Mardin Milletvekilliği görevini yürüten Dinçel, çok iyi düzeyde Arapça ve orta-üstü düzeyde İngilizce biliyor. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku