Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Eğitime Destek Platformu Toplantısı Yapıldı

0 35

Eğitime Destek Platformu Mardin İl Koordinasyon toplantısı büyük katılımla gerçekleşti. Her ay düzenli olarak yapılan ve dokuz STK bileşeninden oluşan Mardin Eğitim Destek Platformunda her ay farklı bir konu ele alınıyor.

İlim Yayma Cemiyeti Mardin Şubesi toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya İlim Yayma Cemiyeti Mardin Şube Başkanı ve Eğitime Destek Platformu İl Koordinatörü Necmettin Başboğa, Türkiye Gençlik STK’ları Platformu Başkanı Ömer Faruk Terzi, İl Müftüsü Ali Hayri Çelik, İl Milli Eğitim Müdürü Memet Polat, Ensar Vakfı Mardin Şube Başkanı Zeynel Tepe, Müsiad Mardin Şube Başkanı Mehmet İleri ve Eğitime Destek Platformu üye temsilcileri katıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan İlim Yayma Cemiyeti Mardin Şube Başkanı Necmettin Başboğa, eğitimin önemine dikkat çekerek, İlim Yayma Cemiyetinin faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Eğitime Destek Platformu Mardin İl Koordinasyon toplantısının bu ay ki konusu dünden bu güne Mardin Ensar Vakfı Mardin Şubesinin çalışmaları ele alındı. Ensar Vakfı Mardin Şubesi Başkanlığı adına söz alan Tacettin Ölçenoğlu sinevizyon ortamında katılımcılara verilerle Ensar Vakfının çalışmalarını anlatarak, Ensar Vakfının her platformda yer aldığını söyledi.

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına söz alan Mardin İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mahmut Akın Mardin’de eğitim alanında yapılan çalışmaları anlattı. Mardin İl Müftüsü Ali Hayri Çelik, Mardin genelinde bulunan Kur’an Kursları ve hafızlık okulları ile ilgili bilgiler verdi.

Programa davetli misafir olarak katılan Türkiye Gençlik STK’ları Platformu Başkanı Ömer Faruk Terzi ise günümüz gençliği üzerinde bir konuşma yaparak, şuan ki gençliğimizin durumu iyiye doğru gittiğini söyledi. Türkiye Gençlik STK’ları Platformu Başkanı Terzi, Osmanlıda dernek ve vakıf çalışmaları hakkında bilgi vererek, dernek ve vakıfların şimdiki çalışmaları daha geniş kapsamlı olduğunu ifade etti.
Program, Mardin İl Müftüsü Ali Hayri Çelik’in yaptığı duayla son buldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku