Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Fotoğraf Sergisi Büyük İlgi Gördü

0 76

8 Mart Dünya Kadınlar gününe denk getirilen fotoğraf sergisi sanatseverler tarafından büyük ilgi gördü. Açılışın ardından sanatseverler ile çok sayıda davetli sergiyi gezerek sergilenen fotoğrafları tek tek inceledi.

Mardin Fotoğraf ve Sanat Derneği (MFSD) ile Türk Kızılay Mardin Toplum Merkezi paydaşlığında gerçekleşen sergide 18. Dönem Temel Fotoğrafçılık eğitimi alan toplamda 52 Türk ve yabancı uyruklu kursiyerin fotoğrafları sergilendi.

GSB Mardin Gençlik Merkezi ise proje boyunca kullanılmak üzere 8 adet fotoğraf makinesi ile fotoğrafların sergilenmesi noktasında mekan desteğinde bulundu. İki kurumun ve Fotoğraf ve Sanat Derneği işbirliğiyle gerçekleşen fotoğraf sergisi büyük ilgi gördü.

Serginin açılışında bir konuşma yapan Mardin Fotoğraf ve Sanat Derneği Başkanı Latif Sakız, 18. Dönem Temel Fotoğrafçılık Eğitimi Atölye çalışmalarında kursiyerlere 12 saat teorik online ve 12 saat pratik eğitim verildiğini belirterek; “Toplamda 52 kursiyerin yararlandığı atölyede yabancı uyruklu ve Türk vatandaşı kursiyerlerin sosyal uyumu desteklendi. Türk Kızılay Mardin Toplum Merkezi tarafından kursiyer bulunması, eser baskı bedellerinin karşılanması ve hafıza kartı bedelleri karşılandı. GSB Mardin Gençlik Merkezi tarafından proje boyunca kullanılmak ve proje sonunda iade edilmek üzere 8 adet fotoğraf makinesi tahsisi edildi. Sergimizin mekanı noktasında ayrıca destek verdi. Projenin eğitim ve koordinasyonu, eser seçkileri ve düzenlemeleri gönüllülük esasına dayalı olarak MFSD tarafından gerçekleştirildi” dedi.

Pratik çalışmalar ile diğer zaman dilimlerinde kursiyerlerin ürettiği eserlerin sergilemesi 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe denk getirilerek farkındalık oluşturduklarını belirten Sakız; “Proje boyunca desteklerini esirgemeyen Türk Kızılay Mardin Toplum Merkezi yönetim ve çalışanlarına, GSB Mardin Gençlik Merkezi yönetim ve çalışanlarına ayrıca teşekkür ediyorum. Sergimiz; 8 Mart ile 14 Mart 2021 tarihleri arasında GSB Mardin Gençlik Merkezinde açık kalacak. Sergimize tüm sanatseverleri bekliyoruz” çağrısında bulundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku