Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Gazetemizden Kızılay Toplum Merkezine Ziyaret

0 123

Gazetemiz yazarlarından Mustafa Erkar, Türk Kızılay Mardin Toplum Merkezi Müdürlüğüne ataması yapılan Gizem Birginal’ı makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Kızılay Mardin Toplum Merkezi Müdürü Gizem Birginal, Mardin’de sosyal uyum çalışmaları kapsamında büyük projelere imza attıklarını belirterek, Türk Kızılay Mardin Toplum Merkezi bu güne kadar çeşitli alanlarda yaptığı etkinliklerle birçok bireye ulaşarak, hayallerin gerçekleşmesinde büyük rol aldıklarını söyledi.

Türk Kızılay Mardin Toplum Merkezi Sosyal Uyum Asistanı Yasemin Günalın’da hazır bulunduğu ziyarette konuşan Müdür Birginal, “Türk Kızılay Mardin Toplum Merkezi olarak, Türkiye’de yaşayan göçmenler ve birlikte yaşadıkları yerel halkın psikolojik, sosyal ve ekonomik iyilik hallerinin sağlanmasını amaçlamaktayız. Ayrıca toplumsal dayanıklılığın artırılmasını ve yerel toplum ile göçmenlerin uyum içerisinde birlikte yaşama kültürünün geliştirilmesini hedeflemekteyiz” dedi.

Sosyal uyum çalışmaları kapsamında her zaman farklı etkinliklere imza atacaklarını ifade eden Gizem Birginal, “Pandemiye rağmen kısıtlamalı da olsa maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına riayet ederek, çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Pandemiden önce Toplum Merkezimizde, yararlanıcıların yaşam becerilerini geliştirebilmeleri için çeşitli kurslar ve etkinlikler düzenliyorduk.

Bu kursların sonunda yararlanıcıların iş gücüne katılabilmeleri için hizmet veriyorduk. Toplum Merkezlerinde kültürel aktiviteler, sanatsal eğitimler, gönüllülük faaliyetleri, sportif faaliyetler, empatinin arttırılmasına yönelik çalışmalar yürütülmektedir. Normalleşme süreciyle birlikte tekrar aynı heyecanla çalışmalarımıza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku