Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Genç Gönülüler Mardin’i Gezdi

44

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Damla Gönüllülük Hareketi Projesi” kapsamında Mardin’e gelen üniversiteli öğrenciler, Mardin’in tarihi ve turistik yerlerini gezdi.

Mardin’e de gelen yaklaşık 40 üniversiteli genç GSB Mardin Gençlik Merkezi tarafından misafir edildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğünce uygulamaya konulan proje kapsamında Türkiye’nin farklı illerinden gelen üniversite öğrencileri, kentte çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi.

Mardin programı kapsamında Mardin cadde ve sokaklarını, Kasımiye ve Zinciriye Medresesini, Ulucamiyi, tarihi Çarşılarını, Dara Antik Kenti ve birçok yeri gezerek, Mardin hakkında detaylı bilgi sahibi oldu.
Damla Gönüllülük Hareketi kapsamında ülkemizin farklı üniversitelerinden gelen öğrenciler, Mardin Gençlik ve Spor İl Müdürü Hadi Çomaktekin ve GSB Mardin Gençlik Merkezi Müdürü Yusuf Dağ ile birlikte Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mahmut Demirtaş’ı ziyaret ettik.

Gençlik ve Spor Bakanlığı faaliyetlerinden biri olan Damla Projesi gönüllülük esaslı olup insan odaklı bir çalışma olduğunu belirten Mardin Gençlik ve Spor İl Müdürü Hadi Çomaktekin, farklı illerden gelen 40 üniversiteli genç Mardin’i gezip, gözlemleyerek, ilimizi sosyal medya yarışmaları ile dünyaya tanıtacak. Ayrıca, şehrin tarihi eserleri, sanayisi ve ekonomisiyle ilgili raporlar hazırlayacak.

Program sonunda katılımcı gençlere katılım belgesi verilecek.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku