Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Gençlik Merkezi, Gençlerin İlgi Odağı Olmayı Sürdürüyor

0 21

Mardin Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Gençlik Merkezi, gençlerin kendilerini geliştirip çeşitli donanımları kazanmaları için bir eğitim yuvası olarak yalnız gençlere hizmet vermektedir.

Gençlerin ilgi ve talepleri dikkate alınarak çalışmalarını sürdüren merkezde, dış politika, yabancı dil, okuryazar, müzik, resim, basın yayın, EBA, bilgisayar gibi eğitim ve kurslar verilmekte. Aynı zamanda okuma, araştırma, diyalog ve sosyal ilişkilerini geliştirip güçlendirebilmeleri için genç kafe ve kütüphane gençlerin hizmetinde. Gençlik Merkezinde şuana kadar yaklaşık 17 bin genç kayıt yaptırarak aktif olan 25 kurstan faydalanmaktadır.

Gençlik Merkezinde, lisansa devam eden ya da lisans eğitimini bitiren gençlerin doğru okuma yapabilmeleri, bilimsel araştırma ve yazabilme becerisini kazanmaları için Dış Politika Atölyesi’nde, akademik yazım teknikleri eğitimi verilmekte.Eski Türk edebiyatı hakkında fikir sahibi olmaları için Okuryazar Atölyesinde; divan dersi, antoloji, sinefil, gençlikle geniş bakış, şehirler ve izler, kısa film ve belgesel, kitap okumaları, münazara okulu dersleri verilmekte.

Gençlerin Müzikal becerilerini artırılması için açılan Müzik Atölyesi; bağlama, gitar, keman, darbuka, erbane/ bendir dersleri verilmekte.
Gençlere yabancı dil alanında kendilerini geliştirmek için İngilizce, Rusça ve Almanca derslerinin yanı sıra YKS sınavlarına hazırlanan gençler için geniş kapsamlı eğitim programı işlenmekte. Kitap ve soru bankalar ücretsiz dağıtılırken düzenli olarak deneme sınavları yapılmakta. Kovid-19 tedbirleri kapsamında yüz yüze eğitime ara verildiği dönemlerde ise Panik TV Youtube kanalından canlı yayın yapılmakta.

 

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku