Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Görme Engelli Şehit Annesine Vali Demirtaş’ın Eşi Destek Oldu

0 11

Derik ilçesinde yatağa bağımlı ve görme engelli şehit annesine Mardin Valisinin eşi Beyhan Demirtaş destek oldu.

15 Temmuz darbe girişimi esnasında, İstanbul’un Sultangazi ilçesindemotosiklet arkasında elinde Türk bayrağı taşıdığı anlardaFETÖ’cülerin saldırısı sonucu şehit olan Mardinli Mahmut Eşit’in Derik ilçesinde yaşayan görme engelli annesi sağlık sorunlarından dolayı oğlunun mezarına gidemiyordu.
Durumdan haberdar olan Mardin Valisi Mahmut Demirtaş’ın eşi Beyhan Demirtaş, Derik İlçesine giderek şehit ailesini ziyaret etti.

Anne Berika Eşit (71) bayram arifesinde oğluna olan hasretini dile getirerek ‘’onu yanımda hissediyorum’’ dedi.
Durumdan oldukça etkilenen Beyhan Demirtaş, Cevizpınar Mahallesi’ndeki Hıdran Mezarlığı’na kadarŞehit Mahmut Eşit’in annesi BerikaEşit’e destek olup eşlik etti.
Sağlık sorunlarından dolayı yürüyemeyen Anne Berika Eşit için ambulans çağrıldı. Ambulans ile mezarlığa gelebilen Eşit burada Kürtçe ağıtlar yaktı.

Bayram arifesinde mezarına geldim, kalk oğlum, kalk kuzum, annen sana kurban olsun, mekânın cennet olsun diyen anne Eşit, ‘’Allah Valimizden ve kıymetli eşinden razı olsun, kendilerine güç kuvvet versin. Allah Devletimizi başımızdan eksik etmesin’’ dedi.

Hem hüznü hem de mutluluğu bir arada yaşayan Anne Eşit, Beyhan Demirtaş ile vedalaşırken Vali Mahmut Demirtaş’a da selamlarını iletti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku