Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Gün Birlik Günüdür

0 327

Ülkemiz zor bir süreçten geçiyor.. Zor bir imtihan… Gün birlik ve beraberlik günüdür..

Faris Erkar Yazı İşleri Müdürü


Suriye’nin İdlib kentinden gelen acı haber hepimizi derinden üzerek, yüreğimizi yakt
ı.

İdlip kentinde rejim güçleri tarafından gerçekleşen hain saldırıda şehit düşen 33 kahraman Mehmetçiğimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum.

Ülkemizin zor bir süreçten geçtiği şehit haberlerinin yüreğimizi yaktığı, birlik ve beraberlik içinde olup kenetlenmemiz gereken bir dönemde Ülkemize şehitlerimize ordumuza ve birliğimize kasıtlı yada cahilane yapılan saldırılarda bir o kadar canımızı acıtmakta.

Sanal kahramanlık yapan sözüm ona vatan sevdalısı görünümlü birçok basiretsiz, Türkiye’nin idlip’te Libya’da ne işi var deyip savaşa hayır imza kampanyaları başlatması sosyal medya üzerinde yaptıkları paylaşımlarla vatansever görünme çabaları daha çok fitne, algı oluşturma ve Devletimizin vermiş olduğu politik askeri ve siyasi üstün mücadeleyi hazmedememekten öte bir şey değildir.

Şehitlerimiz üzerinden yürüttükleri bu kirli kampanyaya İdlip’te şehit düşen ve kanını şahit kılan Tekirdağlı Piyade Uzman Onbaşı Nihat Kara’nın abisine yazdığı mesaj, ders vermeye yeterde artar. Mesajda helallik isteyen kahraman şehidimiz Kara, “Sizden ricam sakın ‘Suriye’de ne işimiz var’ diyenlerden olmayın. Gittim gördüm, tam da olmamız gereken yerdeyiz. Yedi düvel bir olmuş, rejimi, Rusyası… Dua edin yeter, selametle” ifadelerini kullanmıştı.

Orda ne işimiz var diyenler şunu iyi anlamalı ki bugün sınır dışında yapılan operasyonlar yarın sınırlarımız içinde yapmak zorunda kalacağımız operasyonlardı. Şayet bu operasyonlar yapılmamış olsaydı aynı kişiler sınır illerimizde bombalar patladığında bu seferde niye geç kaldık zamanında niye müdahale etmedik söylemleriyle tekrar fitne ateşini harlayacaklardı. Bu güruh daha iki yıl önce sınırlarımız içinde patlayan bombaları atılan roketleri unutmuşa benziyor.

Bugün yapılan harekat, Devletin beka sorunu üzerine uzun yıllardır beri oynanan bölünme oyununu ortadan kaldırmak için yapılan çok önemli bir harekattır. Suriye sınırında ülkemizin güneydoğusunu etkileyecek bir terör devleti kurulmasının önüne geçmektir…
Bu harekat sonucu Suriye sınırında 32 km ’lik alanda bir güvenli bölge oluşturmazsa, çok değil birkaç yıl sonra Suriye’nin kuzeyinde kurulması hedeflenen İsrail ve Amerika paravanlı küçük devletler tarafından hedef alınacağımızı, daha ciddi daha büyük bir savaşa sürükleneceğimizi görmektir…

Sözüm ona yine bu vatanseverler 9 yıldır Katil Esed ve Rusya’nın yoğun bombardımanından kaçarak ülkemize sığınan yüzde 60 çocuk yüzde 30’u yaşlı ve kadınlardan oluşan Suriyeli mültecilere ‘’ülkenize dönün savaşın’’ naraları atarak adeta bu insanları tekrardan ölüme gönderip sadist ruhlarını tatmin etme peşinde. Tutarsızlıklarını hem savaşa hayır deyip hem de bu insanlara savaş telkin etmeleri bile göstermektedir.
Suriye’de İç savaşın başlamasından buyana “Resmi olmayan rakamlara göre ölen sivil sayısı bir milyonun üzerinde olduğunu Bunların 600 binden fazlası saldırı ve çatışmalarda ölen siviller olurken; 80 binden fazlası açlık ve hastalık sebebiyle hayatını kaybettiğini, 9 milyon insan yerinden yurdundan edilerek göçe zorlandığını unutmuşa benziyor.
Yine orada katil rejime karşı direnen hiç Suriyeli yokmuş tavırlarına girerek bu mücadeleyi ordumuzun tek başına bırakılıp yalnız yaptığı ve ülkemizde yaşayan Suriyeli insanların sefa içinde yaşayıp keyif çattığı algısını oluşturarak bu insanlara karşı halkımızı kışkırtıp şiddet ortamı yaratma peşinde olduğu da aşikardır.

Her ne kadar ulusal basının gündemine düşmemiş olsa da Ülkemizin bir çok ilinde bu insanlara karşı yapılmaya başlanan baskı ve şiddet olayları fitne çığırtkanlığı yapan bu provokatörlerin ekmeğine yağ sürmekte ve yıllardan beri ensarlık yaptığımız bu insanlarla aramıza nifak tohumları atılmak istenmektedir. Hiçbir aklı selim vatandaşımızın bu sanal Don Kişot’lara alet olmayacak kadar ferasetli olduğu bilinciyle, Türkiye’nin eğittiği ve halen o bölgede savaşan ve her gün onlarca şehit veren, 33 şehit verdiğimiz aynı gece de 70 şehit veren Milli Suriye Ordu hakkında da biraz malumat vermek isteriz.

BBC News Türkçede yer alan habere göre; Afrin ve Fırat Kalkanı bölgesinde operasyonlar sonrasında “polis gücü” olarak görev yapmaya devam eden 3 kolordu bulunuyor.Bu kolordular toplamda 40 bin savaşçıdan oluşuyor.İdlib bölgesinde yer alan 4 kolordu da yaklaşık 70 bin kişiden oluşuyor. Birleşerek Milli Ordu’yu oluşturan gruplar, Afrin ve Fırat Kalkanı bölgesindeki kolorduların tümü ve İdlib’dekilerin bazılarından oluşuyor. Yani sayı, en fazla 110 bin. Toplam sayıyla ilgili resmi bir bilgi ya da açıklama yok. Kamu yayın kuruluşu TRT, sayıyı 60 bin olarak veriyor.

Hal böyleyken bu haklı mücadelemizde aramıza nifak düşürmek isteyenlere klavye kahramanlığı yapıp sözde vatansever görünüp fitne çıkarmak isteyenlere, iç huzurumuzu bozup birliğimizi dirliğimizi bozmak isteyenlere karşı; ülkemizi ordumuzu kardeşliğimizi yıpratmak isteyenlere alet olmayıp ensarlığımızdan da ödün vermeden tek bir vücut olma vaktidir. Selam ve dua ile..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku