Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Tügva İl Temsilcileri Mardin’de Toplandı

0 109

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Mardin İl Temsilciliği tarafından düzenlenen Güneydoğu Anadolu Bölgesi İl Temsilcileri toplantısı TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu’nun katılımıyla Mardin’de yapıldı.

Özel bir otelde gerçekleşen Güneydoğu Anadolu Bölgesi İl Temsilcileri toplantısının açılış konuşmasını yapan TÜGVA Mardin İl Temsilci Muhyettin Ertaş, bu güne kadar yapmış oldukları çalışmalar hakkında bilgiler vererek, Genel Başkanımız Enes Eminoğlu’nun riyasetinde, İl protokolü ve Bölge İl Temsilcilerinin katılımıyla Güneydoğu Anadolu Bölgesi İl Temsilcileri Toplantısına ev sahipliğini yapmaktan büyük onur duyduklarını söyledi.
Her zaman Mardinli gençlerimizin yanında olduklarını anlatan Ertaş, Tügva Mardin İl Temsilciliği olarak yaptığımız İslam’a Bakış Programları, Resim Yarışmaları, Cami Buluşmaları, Spor Müsabakaları, Grafik Tasarım Kursları, Proje Yazma Programları, Gençlerle Kahvaltı Buluşmaları, Müzik Eğitimleri, oyun, yarışma, piknik, sohbet gibi birçok etkinliklerle her zaman gençlerle bir araya geldiklerini; Pandemi dönemi boyunca gençlerimizle birlikte vatandaşlarımıza Maske ve Dezenfektan dağıtımı yaptıklarını söyledi.

Organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden Artaş, Tügva Mardin İl Teşkilâtı olarak gençlerimize gerek okullarında gerekse okul dışında en iyi hizmetleri vermek adına durmadan çalışmaya devam ediyoruz dedi.
Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’ın kısa bir konuşmasının ardından açıklamalarda bulunan TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu ise bu günkü toplantıya katılım sağlayan herkese teşekkür ederek, TÜGVA Mardin İl Temsilciliğinin gençlerimiz açısından ciddi çalışmalar içerisinde olduğunu söyledi.

TÜGVA olarak duruşumuz her zaman olduğu gibi bugün de nettir diyen Başkan Enes Eminoğlu, “TÜGVA, ulusal ve uluslararası başarılarla Türkiye’yi geleceğe taşıyacak çalışkan, öz güveni yüksek, ahlaklı bir nesil yetiştirmek amacıyla kuruldu. Vakfımızın temel motivasyonu, gençlerimizin değerlerimizle donanarak yetişmesini sağlamaktır. Millet olmanın gereği olan manevi ve milli değerlerimize bağlı, insana ve doğaya saygılı, fikren, bedenen, ruhen ve kültürel yönden donanımlı, çağın gereklerini iyi okuyabilen bir gençlik için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz” dedi.

Vakıf olarak her yaş grubuna yönelik farklı projeleri olduğunu anlatan Eminoğlu, TÜGVA’nın Türkiye’nin en büyük gençlik hareketi olduğunu belirterek; Vakfın 81 il ve 460 ilçede teşkilatlandığına işaret etti. Eminoğlu, şu bilgileri verdi: Ülkemizin gelecek vizyonunu oluşturacak gençler yetiştirmek için çalışan, iyi bir eğitim ve öğretim sunmanın yanında, gençlerin manevi dünyalarını da zenginleştiren TÜGVA, Türkiye genelinde 102 bin 482 etkinlikle 7 milyon gence ulaşmayı başardığını söyledi.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi İl Temsilcileri toplantısına Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu, Ak Parti Mardin İl Başkanı Mardin Artuklu Üniversitesi Rektör Vekili Doç. Dr. Ziya Polat, Faruk Kılıç, Ak Parti Artuklu İlçe Başkanı Serdal Bağış, Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, Ömerli Belediye Başkanı Hüsamettin Altındağ, Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir, Bölge İl Temsilciler ve TÜGVA Mardin İl Temsilci Muhyettin Ertaş katıldı.

Toplantının ardından Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Mardin İl Temsilci Muhyettin Ertaş rehberliğinde Mardin’in tarihi ve turistik yerleri gezildi.

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku