Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinlikleri Başladı

0 83

Yaklaşık bir buçuk yıldır ertelenen etkinliler açıklanan yeni kademeli normalleşme süreciyle birlikte yeniden gündemdeki yerlerini almaya başladı.

Mardin merkez Artuklu ilçesinde bulunan Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu tarafından hazırlana 1- 7 Haziran tarihleri arasında birincisi kutlanacak olan Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri kapsamında müzik dinletisi ve halk oyunları gösterisi büyük katılımla gerçekleşti.

Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu bahçesinde gerçekleşen etkinliğe Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Duyan, Şube Müdürü Ümit Serçek , Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Ufuk Çete, Müdür Yardımcısı Devlet Kalkan, usta öğreticiler ve çok sayıda davetli katıldı.

Mehmet Selman Hamidi tarafından sunuculuğu yapılan program halk oyunları gösterisiyle başladı. Mustafa Ulutaş yönetimindeki Bendir Arbane gösterisiyle devam eden program, öğretmen ve öğrencilerden oluşan Türk Halk Müziği gösterisi, Sidar Yetişmiş ve öğrencilerinin performansı, Muhammed Kurt’un yetiştirdiği küçük Lori’nin solo keman gösterisi ile devam etti. Programın sonunda tekrar sahne alan halk oyunları ekibine Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Duyan’ın yanı sıra tüm katılımcılar eşlik etti.

Bir hafta boyunca gerçekleşecek olan Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri kapsamında; Aşçılık Kursu Etkinliği, Şiir Dinletisi, Futbol Karşılaşması ve son olarak Mardin Olgunlaşma Enstitüsü bahçesinde gerçekleşecek olan Hayat Boyu Öğrenme Haftası Sergisi ile son bulacak. Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Ufuk Çete, bir hafta boyunca yapılacak olan Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinliklerine tüm Mardin Halkını beklediklerini söyledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku