Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

‘Hayat Boyu Öğrenme Haftası’ Sona Erdi

79

Halk Eğitimi Merkezi ile Olgunlaşma Enstitüsü paydaşlığında gerçekleşen ‘Hayat Boyu Öğrenme Haftası’ etkinliklerinin finali yapıldı. Açılan atölyeler ve halk oyunları büyük ilgi gördü.

Olgunlaşma Enstitüsü bahçesinde gerçekleşen programa Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’ın eşi Beyhan Demirtaş, Vali Yardımcısı Gürsel Temürci, Artuklu Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar ve çok sayıda davetli katıldı.

Programın açılışında konuşan Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Metin Değer yapılan çalışmalar hakkında bilgi vererek, “Valimizin Büyükşehir Belediyesi Kapsamında UNESCO şehirler ağı çerçevesinde zanaatlar ve halk sanatları alanında başvurusu gerçekleştirildi. Bizde Mardin olarak bu şehirdeki kadim medeniyetin, kadim sanatlarını biraz sonra atölye çalışmalarıyla ve zanaatkarlarımızla sizleri buluşturmuş olacağız. Kurdele kesiminden sonra arbane dinletisi, halk eğitim çalışmaları ve olgunlaşma enstitüsünün çalışmalarına geçmiş olacağız” dedi.

Halk oyunları gösterisiyle devam eden program, resim sergisi ve atölye çalışmalarıyla devam etti. Bir hafta boyunca devam eden Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri kapsamında; Aşçılık Kursu Etkinliği, Şiir Dinletisi, Futbol Karşılaşması ve son olarak Mardin Olgunlaşma Enstitüsü bahçesinde gerçekleşen final programıyla son buldu.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku