Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Her Fotoğraf Bir Hikaye” Projesinin Galası Yapıldı

0 66

Mardin Fotoğraf ve Sanat Derneği tarafından koordine edilen ve Türkiye Kalkınma Vakfı ile Welt Hunger Hilfe tarafından finanse edilen “Her Fotoğraf Bir Hikaye” projesinin sunum ve sergi galası yapıldı.

Mardin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Genç Ofisinde gerçekleşen sergi galasına Mardin Gençlik ve Spor İl Müdürü Hadi Çomaktekin, Gençlik Merkezi Müdürü Yusuf Dağ, Türkiye Kalkınma Vakfı Mardin Bölge Direktörü Rıdvan Öner, Alman WHH Türkiye Direktörü Arzu Keskinkaya, Fotoğraf Sanatçısı Murat Ayneli, Urfa Fotoğraf Evi yönetim kurulu üyeleri, Kursiyerler ve çok sayıda davetli katıldı.

Programın açılışında bir konuşma yapan Mardin Fotoğraf ve Sanat Derneği Başkanı Latif Sakız; Dernek olarak, fotoğraflarımızla Mardin’in tanıtımına katkı sunmaya devam edeceklerini belirterek, “Bu kadim şehirde sanata gönül vermiş çok sayıda genç kardeşimiz var. Yaptığımız projelerle onların yanında olmaya çalışıyoruz. Kuruluşumuzdan bu yana yüzlerce gencimize fotoğraf çekimi öğrettik. Bundan sonrada öğretmeye devam edeceğiz. Bu gün burada bizleri yalnız bırakmayan tüm katılımcılara ve sanat severlere teşekkür ediyorum” dedi.

Mardin Gençlik ve Spor İl Müdürü Hadi Çomaktekin ise bu ve buna benzer sanatsal aktivitelerin gençlere ulaştırılması noktasında , sosyal sorumluluk ve sosyal uyum projelerinin gerçekleştirilmesinde bizlerde Mardin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak desteklerimizin her zaman devam edeceğini, ayrıca Gençlik Merkezleri ve Genç Ofisler vasıtasıyla kültürel ve sanatsal atölyelerin sürekli devam ettiğini belirtti.

Alman WHH Türkiye direktörü Arzu Keskinkaya da kapsamlı sanat ve sosyal uyum projesine destek sağladıklarını, bu proje bunun bir kanıtı olduğunu söylerken; Türkiye Kalkınma Vakfı Mardin Bölge Direktörü Rıdvan Öner’de Mardin’de sosyal uyum kapsamında farklı aktivist ve STK’lara destek vermeye devam edeceklerini, bu projeyi hayata geçiren Mardin Fotoğraf ve Sanat Derneği’ne teşekkür ederim dedi.

Akabinde, ulusal ve uluslararası platformlarda önemli başarılara imza atmış fotoğraf sanatçısı Murat Ayneli “Umuda Kaçış” isimli fotoğraf sunumunu gerçekleştirdi. Ayneli; Göbeklitepe ‘de T.C. Kültür Bakanlığın izniyle çekmiş olduğu ve daha önce hiç bir yerde yayınlanmayan Göbekli tepe sunumunu gerçekleştirdi.

Galada sergilenen fotoğrafların hikayeleri tek tek okunduktan sonra projeye destek sunan kurum ve kuruluşlara plaket takdim edildi. Projeye aralıksız devam eden kursiyerlere de katılım belgesi verildi
Sergi 21 Mart 2021 Pazar günüde açık olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku